Bizimkiler’in Cemil’i, usta oyuncu Uğurtan Sayıner hayatını kaybetti

Türk televizyonuna damga vuran Bizimkiler dizisinde hayat verdiği Cemil karakteriyle milyonlarca kişi tarafından tanınan oyuncu Uğurtan Sayıner hayatını kaybetti.

Dizide sarf ettiği ‘Benim adım Cemil” sözüyle ile efsane olan Bizimkiler dizisinin Cemil’i Uğurtan Sayıner 77 yaşında hayatını kaybetti.

Uğurtan Sayıner, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı bugün akşam saatlerinde İzmir Karşıyaka’daki evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Sayıner’in ev arkadaşı tiyatro oyuncusu Osman Cavcı, Sayıner’in vefatından dolayı büyük üzüntü duyduklarını, cenaze işlemleri için yakınlarının İzmir’e gelmesini beklediklerini söyledi.

Sayıner ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği sebebiyle geçen yıl İzmir Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi görmüş, sağlığına kavuşması sonrası taburcu edilmişti.

Bizimkiler dizisinin Galip’i oyuncu Mehmet Gülerbaşlı ölüm haberini İnstagram hesabında paylaşarak duyurdu.

Gülerbaşlı paylaşımında, “Dostum, arkadaşım Uğurtan Sayıner’i kaybettik. Işıklar içinde uyusun” notunu ekledi. 

UĞURTAN SAYINER KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA? 

Uğurtan Sayıner (d. 1944, Samsun),tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen – Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare ve Ercan Yazgan – Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı.

Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı “Sarhoş Cemil” karakteriyle zirveye çıktı.

Bir dönem bir cafe – bar işleten sanatçı, İzmit depremi mağduru ünlü kişi olarak da tanındı.

 

KAYNAK: YENICAG GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir