Bugün kontratı sona erdi! Fatih Terim’den flaş hamle… Yönetim şaşkın

Bugün Galatasaray ile kontratının sonuna gelen Fatih Terim’in yardımcılarından bazı ricalarda bulunduğu ortaya çıktı..

Teknik direktör Fatih Terim, tatildeki futbolcularına idman programı gönderirken sözleşmesinin son gününe kadar çalışmayı sürdürdü. Deneyimli teknik direktör bireysel antrenman programı hazırlatırken yardımcılarından da bir ricada bulundu…

21 Aralık 2017’de Galatasaray’a geri dönen Fatih Terim Florya’da son gününü geçirdi. Tesislerdeki odasını boşaltan İmparator, kulüp tarafından kendisine tahsis edilmiş iki aracı da geri verilmek üzere kulübe yolladı.

Teknik direktörlük görevinden resmen ayrılan Fatih Terim, buna rağmen son ana kadar mesaisine devam etti. Deneyimli çalıştırıcı, tatildeki futbolcuların hepsine özel bireysel antrenman programı yolladı.

Ayrılma kararı alan yardımcıları Levent Şahin ve Ümit Davala’dan da 31 Mayıs’a kadar hiçbir kulüple görüşmemelerini rica etti. ‘Görev süremizin sonuna kadar işimizi yapalım’ diyen Terim, ‘Kulüp bizden sonra zor durumda kalmamalıydı. Bu yüzden kendimizi değil Galatasaray’ı düşündük. Oyuncular yeni sezon kampına fiziksel olarak hazır gelmeli’ ifadelerini kullandı.

Kulüp profesyonellerine iç ve dış transferle ilgili raporunu sezon biter bitmez sunan Fatih Hoca, ayrıca olası teknik ekip değişikliği için de futbol takımıyla ilgili kapsamlı bir rapor hazırladı.

İmparator, Galatasaray’daki geleceğinin netleşmesi için 19 Haziran’da yapılacak olan seçimli olağan genel kurulunu beklemeye başladı.

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in dışında 12 oyuncunun sözleşmesi sona eriyor. Terim, Şener Özbayraklı dışındaki yerlilerle sözleşme uzatılması yönünde görüş belirtti.

Bu doğrultuda Ömer Bayram’la anlaşma sağlanırken, Emre Akbaba’nın kalması için de uğraş veriliyor. Kaptan Arda Turan’ın durumu 19 Haziran’daki seçime bağlı. Emre Taşdemir için henüz net bir karar verilmedi.

Kaynak : https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bugun-sozlesmesi-sona-erdi-fatih-terimin-son-bir-ricasi-yonetimi-sasirtti-454773h.htm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir