Fenerbahçe Opet’te korona krizi! Vakıfbank maçına çıkamayacaklar…

Sultanlar Ligi Play-Off final serisinde Vakıfbank ile karşılaşan Fenerbahçe Opet, takımdaki korona virüsü sayısının artması ve federasyonun maçı ertelememesi nedeniyle maça çıkamayacaklarını duyurdu.

Fenerbahçe Kulübü; Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’nda artan korona virüsü vakaları nedeniyle, Sultanlar Ligi Play-Off final serisinde karşılaştığı Vakıfbank’a karşı sahaya çıkamayacağını duyurdu.

Final serisinin ikinci maçına 5 oyuncusundan eksik çıkan sarı lacivertliler, son testlerin ardından 8 sporcu ve 4 teknik ekip üyesinin pozitif olması nedeniyle 3. maçın ertelenmesini talep etti. Türkiye Voleybol Federasyonu’nun erteleme talebini reddetmesinin ardından “İnsan sağlığı şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir” diyen Fenerbahçe Kulübü maça çıkamayacaklarını duyurdu.

İşte Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan o açıklama:

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımıza yapılan Pcr testleri sonucunda; sporcularımızdan 8 ve teknik ekibimizden 4 kişide pozitif sonuca ulaşıldığını, karantina ve tedavi süreçlerinin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Bu süreçte Sultanlar Ligi play-off serisinde 13 Nisan 2021 Salı günü Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız ile Vakıfbank arasında oynanan ikinci maçına toplamda 5 sporcumuzdan eksik çıkmış, tedbir amaçlı yapılan testlerin sonucunda ise bugün itibarıyla bu rakam sporcu ve teknik ekibimizin de katılımlarıyla toplamda 12’ye ulaşmıştır.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun play-off mücadelelerinde maç tehiri yapılmaması kararına istinaden; 16 Nisan 2021 Cuma günü oynanacak play-off serisi 3.maçında oynayabilecek yeterli sayıda sporcumuz olmadığı için Yönetim Kurulumuzun kararıyla takımımızın maça çıkamayacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Bu karar; tüm dünya ile birlikte mücadele ettiğimiz salgın sürecinde, sezon boyunca karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen son ana dek mücadeleden vazgeçmeyen Takımımız adına, Türkiye Kupası’nda ve CEV Şampiyonlar Ligi yarı final haftasındaki kritik süreçte başlayıp son olarak Play-off serisi döneminde artan covid vakaları dolayısıyla kaçınılmaz olmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak 2019-2020 sezonu sona erdirilirken dile getirdiğimiz gibi bir kez daha “İnsan sağlığı şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir!” diyor, elimizde olmayan şartlardan dolayı aldığımız sahaya çıkmama kararını, tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Saygılarımızla,

Fenerbahçe Spor Kulübü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir