FIRAT ARSLAN, WBA DÜNYA KITALARARASI ŞAMPİYONU

Almanya’nın Göppingen kentinde ringe çıkan Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, Güney Amerika Şampiyonu R. Eduardo Acosta’yı nakavtla geçerken, Hüseyin Cinkara ve Ali Kıydın da rakiplerini nakavt ederek büyük bir başarıya daha imza attılar.

Vedat Alyaz – GÖPPİNGEN

Kentinde kendisine ait spor salonu olan, (Fırat Arslan Sportcenter’de) düzenlenen galada, Cruser sıklette WBA Dünya Kıtalar Arası Altın Kemerinin yeni sahibi olurken, dünya şampiyonluğu maçı yapmaya da hak kazandı. Fırat Arslan, güçlü rakibi karşısında baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmayı nakavtla sonlandırdı. Karşılaşma öncesi dünya sıralamasında ilk beşte yer alan boksörümüzün, bu sonucun ardından ilk üç arasına girmesi bekleniyor. Yine dünyanın önde gelen federasyonları arasında yer alan IBO Avrupa Şampiyonluk Maçına çıkan Cruser sıkletteki yeteneklerimizden Hüseyin Cinkara, Kosovalı rakibi Erdoğan Kadriya’yı dördüncü rauntta nakdavn yaptı, ardından devam eden maçta altıncı rauntta tekrar nakdavn olan rakip, raunt arasında verilen molada yedinci raunda çıkamayınca karşılaşmayı sporcumuz kazınmış oldu. Ağır sıklet boksta geleceğin şampiyonu olarak görülen genç yeteneklerimizden Alı Kıydın, rakibine ağır bir nakavt yaşatırken, GBU Kıtalar Arası şampiyonluk kemerini beline takan taraf oldu. Erdinç Delibaltaoğlu’da yine rakibini nakavt ederek büyük bir başarıya imza attı. Hedefinin yeniden dünya şampiyonluk maçına çıkmak olduğunu vurgulayan Fırat Arslan, ‘Gelecek dönemlerde bunun görüşmelerini yapacağız. Tekrar dünya şampiyonluk maçını çıkarak, bir rekor kırıp dünyanın en yaşlı şampiyonu olarak tarihe geçmek istiyorum. Galayı düzenlememde büyük emek sarf eden eşim Dilek Arslan, başta olmak üzere Gecenin ana sponsoru Ya’Medina, Gazi, Birtat, Çiloğlu ve Eska Welt şirketlerine teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.

Gecenin menajerliğini üstlenen genç yeteneklerimizden Deniz Gemici Serreno, Türk boksörlerin dünyanın dört bir yanında kendilerini göstermeye başladıklarını vurgulayarak, ‘Gelecekte dünya ringlerinde sporcularımızın fırtınalar estirdiklerini göreceğiz’ dedi. Fırat Arslan’ın basın danışmanı Vedat Alyaz, galaya ilginin yoğun olduğunu vurgulayarak, boksörlerimizin performanslarıyla dünya boks otoritelerinin dikkatlerini üzerlerine çektiğini belirtti. Alyaz, ayrıca Almanya Boks Federasyonu başkanı Thomas Pütz’ün de bizzat galaya katılarak sporcularımızın performansını izlediğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir