Portakallar, Hamburg’u turuncuya boyadı! Hollanda:2 Polonya: 1

Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasında Hamburg Volkspark Arena’da Polonya ile Hollanda karşıya geldi. Antalyaspor’dan tanıdığımız Adam Buksa 16. dakikada Polonyayı 1-0 öne geçirdi ancak Portakallar oyuna üstünlüğünü ele geçirip 23. dakika da Gakpo ile beraberliği yakaladı. Son sözü ise 83. dakikada Beşiktaş’ın eski yıldızı Weghorst’un söyledi. Hollanda maçı 2-1 kazanarak EURO 2024′ e güzel bir başlangıç yaptı.

CEM MİRZANLI/GAZETEM

Foto: Cem Mirzanli

Hamburg tarihi günlerinden birini yaşadı. Euro 2024’e ev sahipliği yapan kentlerin başında gelen Hamburg’da D grubunda mücadele eden Hollanda ile Polonya karşı karşıya geldi. Maç öncesi binlerce Hollandalı, Reeperbahn semtinde şov yaptılar. Portakallar lakaplı tarafların renkli kıyafetleri oldukça göz doldururken takımlarına şarkılarla destek verdiler.

ANTALYASPORLU BUKSA’DAN KAFA GOLÜ

Hamburger Volkspark Arena’da karşı karşıya gelen maça Polonya hızlı başladı. Antalyaspor’da oynayan Adam Buksa’nın 16. dakikada attığı kafa golüyle 1-0 öne geçti. Ancak Portakallar maçı bırakmayıp arka arkaya bulduğu ataklarla 23. dakika da Gakpo ile beraberliği yakaladı. İlk yarı 1-1’lik skorla sona erdi.

BEŞİKTAŞ’IN ESKİ YILDIZI WEGHORST SONUCU BELİRLEDİ

İki takımda 2. devreye dengede başladı. Ancak 81. dakikada oyuna giren Beşiktaş’ın eski yıldızı Weghorst klasikleşen son dakika gollerine bir yenisini ekleyerek 83. dakikada Hollanda’yı öne geçirdi. Polonya ataklarını sıklaştırmaya devam etmese maç 2-1 Hollanda’nın üstünlüğü ile sona erdi. Portakallar 3 puanı kaparak turnuvaya güzel bir başlangıç yaptılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir