“Adanın İncisi”, FFC 08 Osman Bey ile hayat bulacak

Finkenwerder Futbol Kulübü FFC 08 Osman Bey e. V., eski tekne barakasını yıkımdan kurtararak bölgeye kazandırmak için kolları sıvadı. Finkenwerder’de uzun süredir boş duran ve “Inselperle” olarak bilinen eski gençlik evi tekne barakası, artık Finkenwerder Landscheide’de hayat bulacak.

Finkenwerder Bölge Komitesi tarafından görevlendirilen bir uzmanın “Tekne barakası restore edilebilir ama artık ekonomik değil” raporu Finkenwerder Futbol Kulübü’nü yıldırmadı. Yıkılmaya yüz tutmuş binaya sahip çıkan Finkenwerder Futbol Kulübü FFC 08 Osman, kendi imkanlarıyla binanın tadilatını yapıp kulüp binası olarak kazandırma kararı aldı. Cesurca bir adım atan kulüp temsilcileri, Hamburg Mitte Belediye Başkanı Ralf Neubauer’e (SPD) başvurarak kararlarını bildirdiler. Kulübün talebini olumlu karşılayan Neubauer, “Adanın İncisi” olarak anılan Bootsschuppen tekne barakasında kulüp yetkilileriyle buluşarak binanın temsili anahtarını takdim etti.

Binayı geçen 15 yıl boyunca canlandırmaya çalıştıklarını söyleyen Neubauer, “Hatta bunun için bir mahalle atölyesi bile planlanmıştı. TuS Finkenwerder ile de görüşmeler yapılmıştı. Ancak maalesef her seferinde planlar suya düştü. Bu süre zarfında meydana gelen su hasarı da binanın daha da kötü duruma gelmesine neden oldu. Bu nedenle, FFC 08 Osman Bey’in binayı bu yıl içinde bitirmek gibi azimli bir hedef belirlediklerinden ötürü mutluyum” şeklinde açıklama yaptı.

Hamburg Mitte İlçe Belediye Başkanı Neubauer’e bu süreçte kendilerine sağladığı kolaylık ve imkanlardan ötürü teşekkür eden FFC 08 Osman Bey Futbol Kulübü Başkanı Muhammed Ali Yılmaz, “Bakım ve onarım sürecini gençlerimiz ve üyelerimizle başaracağımıza inanıyorum. Arsayı bize bedelsiz kiralayan başkanımıza kulübümüz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette Neubauer’e eşlik eden SPD Hamburg Eyalet Milletvekili Barış Öneş ve Hamburg Mitte İlçe Meclis Başkanı Carina Oestreich de (SPD), eski tekne barakasını yıkımdan kurtararak semte kazandırılması için sahiplenen futbol kulübünü tebrik ettiler. Finkenwerder ilçe idaresi ile Spor Çerçeve Anlaşması imzalayan kulüp, binanın tadilatına da en kısa zamanda başlayacaklarını açıkladı. Finkenwerden Futbol Kulübü FFC 08 Osman Bey e. V., tekne barakasının olduğu bölgedeki tek futbol kulübü olmayacak. Binanın bitişiğinde SC- Finkenwerder von 1927 e. V. da bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir