Ali Kemal’in torunu İngiltere Başbakanı Johnson istifa etti!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Başbakanlık Konutu önünde basın mensuplarının karşısına çıktı. Son dönemde istifa etmesi yönünde hem kurmayları hem de kamuoyunun baskısı altında ezilen Johnson, görevi bıraktığını resmen açıkladı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bugün beklendiği istifasını açıkladı… Sabah saatlerinde İngiliz medyası Johnson’ın istifa kararı aldığını duyurmuş ve yerine gelecek isimler için de bazı iddialarda bulunmuştu.

24 SAATTE HER ŞEY DEĞİŞTİ

24 saat önce “istifa etmeyeceğim” diyen Johnson, başbakanlık konutu Downing 10 Numara önünde yaptığı açıklamada, “İstifa edeceğim” dedi.

Johnson açıklamasında, “Yeni bir lider seçilmesi kararı açıkça Muhafazakar Parti’nin isteğiydi. Yeni bir lider seçme süreci şimdi başlıyor. Gelecek hafta bir takvim açıklanacak ve yeni bir lider göreve başlayana kadar ben görevde kalacağım” dedi.

“DÜNYANIN EN İYİ İŞİYDİ”

Johnson, “Bu kadar çok mücadele ettim çünkü bunun benim görevim olduğunu düşündüm. Başbakanlık başlı başına bir eğitim süreciydi. Başarılarımdan dolayı çok gururluyum” ifadesini kullandı. Johnson ayrıca yeni yönetimin Ukrayna’ya destek vermeye devam edeceğini dile  getirdi.

İngiliz kamuoyuna ve eşi Carrie’ye teşekkürlerini ileten Johnson, “Siyasette kimse vazgeçilemez değildir. Dünyanın en iyi işini bırakmak zorunda kaldığım için üzgünüm” ifadesini kullandı.

Johnson, “Elbette planımızda olan fikirleri ve projeleri gerçekleştiremeyecek olmak acı verici” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir