Cumhuriyet Bayramı’nı hangi gazeteler kutlamadı?

Tüm Türkiye Cumhuriyet coşkusunu yaşarken, bazı gazetelerin ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı görmezden gelerek kutlamaması ve ancak bir firma reklamını yayınlayarak  kutlar gibi görünmesi dikkat çekti.

29 Ekim 1923 günü Mustafa Kemal Atatürk’ün hazırladığı anayasa değişikliği teklifinin kabul edilmesiyle Türkiye Devleti’nin yönetim şeklinin cumhuriyet olarak kabul edildiği Cumhuriyet Bayramı’nın bu sene 98. yılı kutlanacak.

Cumhuriyet’in ilanıyla Türk milletinin tarihinde yeni bir devrin kapılarının açıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için törenler yapılacak.

Türkiye, Cumhuriyet coşkusunu yaşarken bazı gazetelerin ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı görmezden gelmesi, kutlamaması dikkat çekti. 

Yenisöz gazetesinin bugünkü birinci sayfasında Cumhuriyet Bayramı’na ilişkin tek mesaj ve haber yer almadı. 

İşte o gazete: 

Yeni Asya gazetesi de Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamazken, sadece cumhuriyeti Saidi Nursi üzerinden tartışan bir manşete yer verdi: 

İşte o gazete: 

Bazı gazeteler ise her yıl olduğu gibi reklamlar üzerinden bayram kutladı!

Diriliş Postası gazetesi ve Milat gazetesi, Cumhuriyet Bayramı’nı anmadan sadece sürmanşetinden Turkcell reklamı yayımlamakla yetindi.

Her milli bayramda cumhuriyeti ve Atatürk’ü hedef alan haber ve mesajlarıyla tartışılan Yeni Akir gazetesi de Turkcell reklamı yayımladı. Akit ayrıca “29 Ekim kutlanıyor” haberiyle de kendi grubunu içine katmadan sadece Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın mesajını vererek kısa bir kutu haber olarak verdi. Aynı uygulamayı İhlasçıların yayın organı Türkiye gazetesi de yaptı. 

İşte o gazeteler: 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir