Düğünler Kaldığı Yerden Devam Edecek

Evleneceklere müjde!

Bremen eyalet yönetimi salı günü aldığı kararla; kısmende olsa düğün salonlarının açılmasına onay verdi.

DÜNYAYI etkisi altına alan korona virüs salgınından korunma önlemleri kapsamında alınan önlemler yavaş yavaş gevşetiliyor. Almanya’nın en küçük eyaleti olan Bremen’de 12 Mart tarihinde kapatılan düğün salonları, tekrar açıldı. Bremen Eyalet yönetiminin aldığı karar en çok işletme sahipleri ile evlilik hazırlığı yapanları sevindirdi.

ORTAK DİLEKÇE VERİLDİ

Bremen eyaleti senatörleri salı günü yaptıkları toplantıda düğün salonlarının açılmasını da görüştü. Yapılan toplantı sonrası düğün salonlarının 31 Ağustos 2020 tarihine kadar kısmen açılması kararlaştırıldı. Eyalet yönetiminin düğün salonlarının açılması yönünde karar almasında, işletme sahiplerinin senatörlere gönderdiği ortak dilekçe ile Yeşiller Partisi Eyalet Milletvekili Mustafa Kemal Öztürk’ün gayreti önemli etken oldu.

Mustafa Kemal Öztürk

DÜĞÜNLER 250 KİŞİYLE SINIRLANDIRILDI

Evlenecek çiftlere ve düğün salonu sahiplerine müjdeli haberi veren Mustafa Kemal Öztürk, “Şimdilik düğünler 250 kişiyle sınırlı olacak. İç mekanda yapılan düğünlere en fazla 250, dış mekanda yapılan düğünlere ise 400 kişi katılacak. Dış mekan için işletme sahibinin özel izin alması gerekiyor. Düğün sahibi ile işletmetçi, yetkili kurumların belirlediği hijyenik ve mesafe kurallarına harfiyen uymalı, belirlenen kuralların dışına çıkılmamalıdır. Örneğin, halay çekilirken mesafeye dikkat edilmeli, tokalaşmamalı, masadan kalkıp başka bir masaya oturulmamalıdır. Bunun gibi birçok önlem var. Bu önlemler alınır ve uyulursa ne düğün iptal edilir, ne de düğün salonları kapatılır. İşletme sahiplerinin sorunlarını anlatan ortak imzalı dilekçe ile benim senatörlerle tek tek görüşmem alınan kararda etkili oldu. Hayırlı olsun” dedi.

Mehmet UZUN / BREMEN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir