EC BOXİNG’den dev transfer

Nakavt canavarı ‘HULK’, Türk kulübü EC Boxing’e transfer oldu

Haber: Vedat Alyaz

Bugüne kadar yaptığı sekiz maçın sekizini de nakavtla kazanmış olan ağır sıkletin dev boksörlerinden Ukraynalı İhor Shevadzutskyi, Türk boks kulübü EC BOXİNG ile sözleşeme imzalayarak, bundan sonraki maçlarını Türk kulübün forması altında gerçekleştirme kararı aldı.

Merkezi Hamburg’da olan ve bugüne kadar başta Amerika ile Almanya olmak üzere dünyanın dört bir yanında dev galalar düzenleyerek yüzlerce şampiyonluk kazanmış olan EC BOXİNG, dev bir transfere daha imza attı. Ukrayna’nın yenilgisiz devi olarak bilinen ağır sıklet boksör İhor Shevadzutskyi, EC BOXİNG Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ceylan ile kulüp binasında transfer için imzayı attı.

Erol Ceylan, ‘Hedefimiz dünya liderliği’

Kulüp başkanı Erol Ceylan, hedeflerinin profesyonel boksta dünya liderliğini ele geçirmek olduğunu vurgulayarak, ‘Boksta ‘kral klasmanı’ olarak kabul edilen ağır sıklette bir numara olmak istiyoruz. Bu klasmanda dünyada lideri olacak yeteneğe sahip isimleri arıyoruz ve İhor’da bunlardan biri. Uzun zamandan beri bu dala konsantre oldum ve şu an için 10’un üzerinde ağır sıklet boksörümüz mevcut. Bu klasmanda çok güçlüyüz. Bu gücü biraz daha betonlayarak, sabitleştirmek istiyoruz. Bu doğrultuda gelecekte daha büyük başarılara imza atacak olan İhor Shevadzutskyi de renklerimize katarak, ilerleyen dönemlerde dünyanın zirvesine yerleşip, bu pazara hükmetmek istiyoruz. Böylesi gelecek vadeden  boksörlerle anlaşmalarımız ileriki dönemlerde de devam edecek’ şeklinde konuştu.

Gücü ve kuvveti ile ön plana çıkan Ukraynalı nakavt canavarı boksör İhor Shevadzutskyi, sinema filmi Yeşil Adam HULK’tan esinlenerek ringlerde HULK lakabı ile anılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir