Ertuğrul Özkök medyaya dönmeye hazırlanıyor

Süperhabertv kurucusu Cengiz Er ‘Medyada Aydın Doğan güdümlü öncü deprem…’ diyerek duyurdu: Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök medyaya geri dönüyor…

Süperhabertv kurucusu Cengiz Er’in kişisel twitter hesabından yaptığı ‘Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök medyaya geri dönüyor’ paylaşımı dikkat çekti. 

Haberde, Hürriyet Gazetesi ile yollarını ayıran Ertuğrul Özkök ve eski mesai arkadaşı T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz‘ın birlikte yeni bir internet sitesi kurma hazırlığı içinde oldukları iddia ediliyor.

Söz konusu projenin, Zafer Mutlu’nun sahibi olduğu Oksijen Gazetesi formatında ve ilk olarak dijitalde yayına başlayacağı, yine ilk aşamada politik olmayan bir duruşa sahip olacağı belirtiliyor. 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde ise söz konusu medyanın politikaya ağırlık vereceği ve büyük yatırımlar yapmayı hedeflediği öne sürülüyor.

Medya kulislerine yansıyan son bilgilere göre bu projenin en büyük destekçisi ise Doğan Medya Grubu’nu Demirören Ailesi’ne satan ancak medyaya yeniden dönmek istediği konuşulan Aydın Doğan.

Aydın Doğan Vakfı tarafından organize edilen ve Almanya’nın Mainz kentinde gerçekleşen ödül törenine Ertuğrul Özkök başta olmak üzere, Mehmet Y. Yılmaz, Murat Yetkin, Doğan Şentürk, Sedat Ergin, İsmail Saymaz, Deniz Zeyrek, Taha Akyol, Fikret Bila, Özlem Gürses, Nagehan Alçı ve Elif Çakır gibi muhalif gazeteciler davet edilirken, iktidara yakın medyada yer alan hiçbir isme davet gitmemişti.

Kaynak: www.yenicaggazetesi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir