EUBA DOĞU ALMANYA’DA ÖZLENEN BAYRAMLAŞMA


Avrupa İşadamları Birliğ EUBA’nın düzenlediği  Doğu Almanya  Geleneksel Bayramlaşma Programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.Korona salgını döneminde  iki yıldır devam eden kısıtlamalar sebebiyle yapılamayan ve bu sene EUBA üyeleri, T. C Berlin Büyükelçilik ile Başkonsolosluk mensupları, STK Başkan ve yöneticileri ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilen programda bayramlaşma sevinci yaşandı.


T. C Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök yaptığı konuşmada Türk işadamlarının pandemiyi tüm zorluklara rağmen aştıklarını, bu dönemde başta EUBA olmak üzere tüm STK’ların kendileriyle birlikte işverenlerin yanında olduklarını, Alman hükümetinin de gerekli destekleri sağladığını vurguladı. Yücekök, “Berlin’de Türk işadamları çok önemli bir yere sahiptir.  Dörtte birinin göçmen kökenli olduğu bu şehirde Türk işverenler olmadan şehirde tüm faaliyetlerin eksiksiz yürümesi
düşünülemez”
dedi.

EUBA Doğu Almanya Başkanı Halil Kaya da, “’Pandemi sürecinde gerçekleştiremediüimiz iftar ve bayramlaşma programları, bu günlerin kıymetini daha iyi anlamamıza vesile oldu. Elhamdulillah güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Alınan önlemlerden dolayı iki yıldır bir araya gelemiyorduk, birbirimizi çok özlemiştik. Bu geçen iki yılı bunların kıymetini bilmek adına yaşamış olduk ve hamd olsun tekrar özlenen günlerimize kavuştuk, Yüce Allah birlik ve beraberliğimizi devam ettirsin. ‘’ ifadelerini kullandı.

Daha sonra kürsüye gelen Muzaffer Türk, pandemi sürecinde EUBA Doğu Almanya’nın işverenler ile olan süreç yönetimini anlattı. Türk, Almanya ve Avrupa ‘da EUBA derneklerinin tüm işverenlerimizin hizmetinde olduğunu vurguladı . Ramazan ayından önce kuruluş genel kurulunu gerçekleştirdikleri EUBA Polonya müjdesini vererek, Berlin’in Polonya’ya yakınlığı itibari ile ortak projeler gerçekleştirmek arzusunda olduklarını ve Polonya’nın gelişmeye açık bir ekonomiye sahip olduğunu bu bağlamda yeni fırsatlar oluşacağına inandığını belirtti.

Bayramlaşma programına Varşova’dan katılan EUBA Polonya Genel Sekreteri ve EN-ER Group CEO’su Erhan Ayaz, “Burada bulunmaktan ve yoğun katılımlı bir çok Türk işadamı ve devlet büyüklerimiz ile bir arada olmaktan memnuniyet duyuyorum, bundan sonra Almanya ile Polonya arasında Türk işadamlarımızın yapacağı ticarette yanınızda olmaktan mutluluk duyarız, Polonya yenilikler açık inovatif yatırımlar yapacağınız bir pazardır” ifadelerini kullanarak, katılımcıların bayramını kutladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir