Fenerbahçeli taraftarlar, Frankfurt’u Kadıköy’e çevirdiler! Almanlar biletlerini sattı

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’ndeki Eintracht Frankfurt maçından önce sarı lacivertli taraftarlar Almanya’yı Kadıköy’e çevirdi. Alman taraftarlar yüksek fiyatlar nedeniyle biletlerini Fenerbahçeli taraftarlara sattı.

Haber : Ali GÜLEN / SÖZCÜ

Almanya’nın Eintracht Frankfurt takımı ile UEFA kupası ilk maçına çıkacak olan Fenerbahçe, Almanya’ya büyük coşku getirdi. Frankfurt, öğlen saatlerinden itibaren sarı-lacivertli taraftarlarla doldu. Almanya’nın finans merkezi olan şehirde Kadıköy’ü aratmayan görüntüler yaşandı.

KARABORSADA 500 EURO

Maç biletleri, karaborsada 500 Euro’ya çıktı. VIP biletleri 700 Euro’dan satılıyor. Maça gelemeyen ya da yüksek fiyat alan Alman taraftarlar da biletlerini Fenerbahçeli taraftarlara satmaya başladı. Maçta bu nedenle çok sayıda Fenerbahçeli taraftar yer buldu. Alman vatandaşı olanlar, zaten biletlerini almıştı. Saat 22.00’de başlayan maçtan önce stadın çevresi de tıklım tıklım doldu ve tüm metrolar Fenerbahçeli taraftarları saatlerce stada taşıdı.

Stat önünde “Abi bilet var mı?“ diye onlarca kişi elden bilet almak için arayış içindeydi. Fenerbahçe tribünündeki yerler, karaborsada 500 Euro’ya kadar satılıyordu. Normal bilet fiyatlarının 35- 70 Euro arasında olduğu yerlerde çok yüksek rakamlardan söz ediliyordu. Bazı fırsatçılar, biletlerini fahiş fiyatlara “Corana ve kimlik tespiti öncesi“ satmanın yolunu buldu.

FRANKFURT’A BEREKET YAĞDI

Fenerbahçe, UEFA Kupası’nda ilk maçı için geldiği Frankfurt’a bereket getirdi. Binlerce Fenerbahçeli taraftar saatler öncesinden şehir merkezini doldurdu. Taraftar mağazalarına akın eden taraftarlar, hem iki yıllık korona arasının hasretini giderdi, hem de sevdiği renklere yeniden kavuşmanın heyecanını yaşadı.

ATA’NIN FOTOĞRAFI HER YERDE

Maça iki saat kala Fenerbahçeli taraftarlar stat önünde buluştu. Tezahüratlar çoktan başlamıştı. Aralarında Eintracht Frankfurtlu taraftarlar da vardı. Onlar, ellerinde içecekleri Fenerbahçe taraftarlarının şovunu izledi. Fenerbahçeliler’in bir çoğunun elinde, Atatürklü Türk bayrakları vardı ve toplu fotoğraflarda Ata’nın büyük afişi hep ön plandaydı.

ATEŞLİ HOLİGANLAR ŞAŞTI KALDI

Maça yarım saat kala, basın tribününün sağı ve solundaki Fenerbahçeli taraftarlar yoğun bir tezahürata başladı. Frankfurt taraftarları ve ateşli holiganlar ise sadece izlemekle yetindi. Frankfurt Polisi, yarım saat kala “Guten Abend ve Merhaba“ diyerek seyircilere seslendi ve önlemlere uyulmasını istedi. UEFA’dan ayrımcılık ve ırkçılığa karşı dayanışma kampanyası hatırlatıldı, izleyicilerden bu konudaki desteklerini sürdürmesi talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir