Fırat Arslan, Almanya’da ringe çıkıyor

Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, 15 Temmuz gecesi Almanya’nın Wuppertal kentinde ringe çıkıyor.

Sporcumuzun rakibi Arjantinli Juan Rodolfo Juarez. 33 yaşındaki Juarez, bugüne kadar çıkmış olduğu karşılaşmaların yirmisini kazanırken, bunların 14’ünü nakavtla sonlandırmayı başarmış olan genç bir boksör. Rakip Juarez, iki kez de WBC Latino şampiyonluk maçına çıkmış olan tecrübeli bir boksör. Önümüzdeki Kasım ayında jübile maçına çıkmayı planladığını belirten boksörümüz Fırat Arslan, dünya çapında önemli bir rakip ile Jübile karşılaşması yaparak boks hayatıma son noktayı koymak için hazırlıklar yaptığını belirterek,  ‘O maça kadar formda kalabilmem ve dünya sıralamasındaki yerimi üst sıralarda tutabilmek için bir ara maçı yapmam gerekiyordu bu yüzden önümüzdeki karşılaşmaya çıkma kararı aldım’ şeklinde konuştu.

Fırat Arslan, ‘Rakibim yetenekli bir sporcu son maçını geçen hafta Arjantin’de gerçekleştirerek kazandı. Dolayısıyla antrenmanlı ve yeni bir karşılaşmaya hazır kondisyona sahip olan bir boksördür. Ayrıca şu an iki büyük dünya federasyonunda yedinci ve dokuzuncu sırada yer alan başarılı boksörümüz Hüseyin Cinkara’nın menajerliğini de yapıyorum. Cinkara geçtiğimiz günlerde Corona’ya yakalandığı için benimle aynı gece yapacağı maçını iptal etmek zorunda kaldık. Şimdi yeni bir maç için hazırlıklar yapıyoruz. Amerikalı bir boksöre karşı kemer maçına çıkacak. O gece ben de kendisinin yanında olarak, gerekli destekleri verebileceğim’ dedi.

Menajer Deniz Gemici Serrano, ‘Bu maçı alacağız’

Sporcumuzun menajeri Deniz Gemici Serrano, kolay bir karşılaşma olmayacağını belirterek, ‘Rakibimiz sert ve nakavtçı bir boksör. Çıktığı karşılaşmaların çoğunu nakavtla sonlandırmış olan indirici yumruklara sahip olan bir sporcu ancak Fırat Arslan, kazandığı başarılar ve dev maçlar ile bu tür rakipleri rahatlıkla geçebilecek yeteneğe sahip bir boksördür o yüzden karşılaşmayı alacağımızdan eminim’ dedi. Sporcumuzun basın danışmanı Vedat Alyaz, Fırat Arslan’ın Türk Profesyonel Boks tarihindeki ilk ve tek dünya şampiyonu olduğunu ve şu an dünya sıralamasında 6’ncı sırada yer aldığını belirterek ‘Fırat Arslan’ın elde etmiş olduğu dünya şampiyonluk kemerlerini kazanabilecek boksörleri henüz çıkaramadık. Kendisi Türk Profesyonel boksunda bir önderdir ve gençlere rol modeldir. Umarız ki, en kısa zamanda onlarca dünya şampiyonu çıkararak, dünya tarihine adımızı altın harflerle yazdırırız’ dedi.

Haber:Vedat Alyaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir