FÖDED, Mehtap Çağlar ve Kemal Ülker’le devam dedi

Almanya Türk Veli Dernekleri Federasyonu’nun  (FÖTED), gerçekleştirdiği ‘Seçimli Olağan Genel Kurul’da mevcut eş başkanlar Mehtap Çağlar ve Kemal Ülker tekrar seçildi.

Haber: İKBAL ÖZAKINCI / HAMBURG

Almanya Türk Veli Dernekleri Federasyonu’un  (FÖTED), gerçekleştirdiği ‘Seçimli Olağan Genel Kurul’da mevcut eş başkanlar Mehtap Çağlar ve Kemal Ülker tekrar seçildi.

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’nin Osnabrück kentinde gerçekleştirdiği ‘Seçimli Olağan Genel Kurul’da, 10 Kasım haftası nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler adına ve geçtiğimiz Ağustos ayında kaybedilen FÖTED Onursal Başkanı Dr. Ertekin Özcan için saygı duruşuyla başladı.

Koonuşmalardan sonra yapılan seçiimlerde  FÖDET Eş Başkanlığına, Mehtap Çağlar ve Kemal Ülker seçilirken, başkan yardımcılıklarına Ekrem Sağır, Mahmut Pervaneli, Necla Marangöz, Harun Öznarin getirildi. İsmet Dertli Artukaslan yazmanlığa, Turgut Hüner saymanlığa seçildi. Azmi Akgül, Atamer Erol, Şenol Erdem, Nihan Leylek, Ayla Temel, İbrahim Er, Aygül Çamur, Ahmet Can Sağır, Müjgan Barışık ise Yönetim Kurulu‘nda üye olarak görev yapacak. Mali denetime Fatma Çevik, Raziye Börüş, Kadir Öztürk seçildi.

FÖDED, EĞİTİM ALANINDA MUHATAP ALINAN BİR KURUM

Almanya’da eğitimin eyaletlerin sorumluluğunda olduğuna dikkati çeken Kemal Ülker, “Biz de burada yerel örgütlerimizle birlikte hareket ederek sorunların çözümüne katkı sunmaya çalışıyoruz. Eyalet Eğitim Bakanları Konferansı (KMK) her ay düzenli toplanır. Bizim de FÖTED olarak bu toplantılara katılma hakkımız var. Orada düşüncelerimizi aktarma olanağını buluyoruz. FÖTED, Almanya’da eğitim alanında muhatap alınan bir kurumdur. Eğitim alanında politik çalışmalar yapar. FÖDED olarak önümüzdeki dönemde de ana dil dersleri, dijitalleşme, örgütlenme, projeler ve dernekler arası ilişkiler alanında çalışma gruplarımız  faaliyetlerine devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir