Hakkı Keskin yazdı: “Saygın Gazeteci ve Yazarımız Ali Sirmen Dostumu Sonsuza Uğurlarken!”

Hamburg Toplumunun yakından tanıdığı Prof. Dr. Hakkı Keskin, geçtiğimiz günlerde vefat eden gazeteci Ali Sirmen hakkında bir açıklama yayınladı.

Cumhuriyet Gazetemizin tüm yazar ve çalışanlarına, okurlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.  Değerli yazarımız Ali Sirmen`in ölüm haberini, ortak dostlarım Engin Ünsal ve Rıdvan Budak`tan dün akşam ögrendim.  Üzüntümü ve acımı anlatamam.

Ali Sirmen`i bir süre önce arayarak sağlık durumunu sordum. Bu yıl yeniden arkadaşlarımız Fazıl Sağlam, Devrim Ulucan, Engin Ünsal, Rıdvan Budak`la, geçen yıllarda olduğu gibi yine bir araya geleceğimizi, kucaklaşacağımızı söyledim kendisine. Çok mutlu olacağını, hasret gidereceğimizi bana içten söyledi.

Berlin`de Üniversite öğrenimim döneminde, abonesi olduğum Cumhuriyet Gazetesini her gün büyük ilgiyle okuyordum. Ali Sirmen Cumhuriyet Gazetesindeki köşe yazılarında, herkesin ilgiyle okuduğuna inandığım, dış politika konularını da içeren çok önemli yazıları yayınlanıyordu.

Türkiye ve Cumhuriyet Gazetesi, çok değerli ve saygın yazarı ve gazetecisi Ali Sirmen`i sonsuza uğurladı. Işıklar içerisinde uyu değerli dostum. Bu yılın haziran ayında yeniden görüşmeyi planlamıştık, bunun olamayışına çok üzülüyorum.

Not:

Ali Sirmen`le 30 Eylül 1970 de, Paris`ten Berlin`e gelerek benimle yaptığı röportajında tanıştım. Almanya Türk Öğrenci Federasyonu Başkanı olarak, Türk vatandaşlığından çıkarılmama ilişkin, o zaman çalıştığı Akşam gazetesinde, 1-3 Ekim 1970 tarihinde “Hakki Keskin Dosyası / Avrupa Üniversitelerini Ayağa Kaldıran Olayın İçyüzü“ başlığıyla, benimle yaptığı röportajı yayınlandı. İlişkimiz ve sonraki yıllarda gelişen dostluğumuz böyle başladı.

Hakkı Keskin yazdı: “Saygın Gazeteci ve Yazarımız Ali Sirmen Dostumu Sonsuza Uğurlarken!”” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir