Hamburg’da Sinema’da Beşiktaş Aşk‘ı!

5 Mayıs’ta Türkiye’de vizyon’a giren  Aşkın Saati 19.03 filmi, Kuzey Almanya’nın liman kenti Hamburg’un Wandsbek semtinde bulunan Uci sinamasında coşkulu bir izleyici topluluğunun katılımıyla  gösterime çıktı.

Haber ve Fotoğraflar: Ali Akdemir

Filmi izleyenler arasında CHP Hamburg Birliği başkanı Hulisi Işıtan, Kuzey Almanya Beşiktaş derneği başkanı Mehmet Özlü, derneğin kurucularından Musa ÖzerMüşerref Sarı, Yavuz KöroğluHülya İreçgeSelçuk BabacanGönül Bayramİlyas BaşDerya Soner, Ekrem Varalan; Hamburg 1 televizyonu program yapımcısı ve CDU  partisinden siyasetçi  Bülent Kayaturan, eski konsolosluk idari ataşelerinden koyu bir Beşiktaşlı olan Fuat Şen, gazeteciler Zafer ÖzpolatRıza AtamtürkErdal AltuntaşAli Akdemir, Merhaba Hamburg Radyosundan Kazım KorkmazErdinç Atay, Hamburg Sivaslılar ve Sivasspor taraftar derneği başkanı Ruhi Özer, başkan yardımcısı Salim Yıldız,  Tiyatro Anatolia oyuncusu Erkan Acer, Galatasaraylı taraftar yılların gastronomicisi Murat  göze çarpan isimlerdendi.

Filmin Hamburg’a getirilmesinde etkin bir rol oynayan Kuzey Almanya Beşiktaşlılar Derneği başkanı Mehmet Özlü, filmin gösteriminden önce kısa bir selamlama konuşması yaptı. Başkan Özlü konuşmasında,  filmi izlemeye gelenlere teşekkür ederek, „ bundan sonrada dernek olarak Beşiktaşımıza lâyık etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz. Sizlerden ricamız, derneğimize üye olarak bizlere destek verin“ dedi.

FİLMİN GÖSTERİ ESNASINDA DUYGU DOLU ANLAR 

Aşk deyince akla gelen ilk futbol takımı Beşiktaş’ın taraftar hikayesinin konu alındığı filmin gösteriminde,  sinema salonunda duygu dolu anlar yaşandı.

Uzun bir ön hazırlık çalışmasının ardından sinemalarda gösterime çıkan filmi izlerken, kostümünden, mekanlara, sanattan tekniğe kadar birçok detay üzerinde titizlikle çalışıldığını gözlemlendi.

 İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği  filmde, an geldi izleyiciler doya doya gülerken, zaman zaman da duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü. Beşiktaş sevgisini pekiştiren filmde, Beşiktaşın bugünlere gelmesinde emeği geçen başta Süleyman Seba olmak üzere  efsane isimler de anıldı. Pankartların efendisi yaşayan efsane, Deve Erol da unutulmadı.   

FİLMİN KONUSU KOMEDİ TARZI!

Yapımcılığını Sowa Yapım’ın üstlendiği, ‘Aşkın Saati 19:03‘ filmin yönetmen koltuğunda ise Hasan Gümet oturuyor. Senaryosunu Özgür Özgülgün’ün kaleme aldığı film, bir dedenin, torununa işlemek istediği Beşiktaş ruhunu ve sevgisini  anlatıyor.

Filmin başrollerini Berat Efe ParlarFeride Hilal AkınAli SürmeliAyhan TaşBülent Çolak gibi başarılı oyuncular paylaşıyor.

Hikâye, uzun yıllar sonra şampiyonluğu yakalayan Beşiktaş ile başlar. Beşiktaş herkesi sevince boğar ama bir kişi hariç! Şampiyonluk maçını izlemeye giden dede kalp krizinden ölür ve torunu büyük bir hüzün yaşar.

Torun Oktay büyümüştür, işe giderken yolda bir anahtarlık bulur ve anahtarlığı sahibine ulaştırırken hayatının aşkına rastlar. Oktay’ın aşkı Aslı ise üniversite öğrencisidir ve tezini Beşiktaş semti üzerine yazmaktadır. Oktay ile Aslı’nın günden güne birbirlerine sıkıca bağlanmalarıyla devam eden hikayeleri düğünleriyle taçlanacaktır.  

FiLMiN TAM OYUNCU  KADROSUAşkın Saati 19:03‘ filminde Berat Efe Parlar (Oktay), Feride Hilal Akın (Aslı), Ali Sürmeli (Ramço Dayı), Ayhan Taş (Başkan), Bülent Çolak (Makas), Özgür Özgülgün (Cazgır), Sadi Celil Cengiz (Atom Karınca), Pascal Nouma (Pascal), Bahtiyar Engin (Bahtiyar), Deniz Hıracan (Merve), Cansu Fırıncı (Hoca), Türev Uludağ (Burak), Aslı Bankoğlu (Münevver), Bülent Uslu (Bülent Uslu), Ebru Karanfilci (Asuman), Birol Güven (Üniversite hocası), Ferdi Akanur (Antikacı), Hayko Cepkin (Hayko), Pınar Akın (Jale), Kobra Murat (Falcı), Natavan Alakbarova (Patron) gibi başarılı oyuncular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir