Kurbağaların neslini Almanya tüketiyormuş!

Almanya ve Fransa merkezli araştırma şirketleri tarafından yapılan yeni bir çalışmada, Avrupa ülkelerinin kurbağa bacağını yemeklerde sıklıkla kullanmasının türün neslini tehlikeye attığı açıklandı. Almanya’nın dünyadaki en büyük kurbağa bacağı ithalatçısı olduğu belirtilen çalışmada, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin her yıl yaklaşık 4 bin 70 ton kurbağa bacağı ithal ettiği, bunun da 200 milyona yakın kurbağanın öldürülmesi anlamına geldiği vurgulandı.

Yapılan yeni bir çalışmada, kurbağa neslinin her geçen gün tükendiği ve bunun en büyük sorumlusunun Almanya olduğu açıklandı.

Almanya merkezli Pro Wildlife ve kar amacı gütmeyen Fransız sivil toplum kuruluşu Robin des Bois, Avrupa’da sıklıkla tüketilen kurbağa bacağının Asya ve Doğu Avrupa’nın bazı bölgelerindeki kurbağa popülasyonları üzerinde büyük etkisi olduğunu duyurdu.

Avrupa’da artan kurbağa bacağı sayısının artmasının “yok olma üzerinde domino etkisi” oluşturduğu belirtilen araştırmada, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin her yıl yaklaşık 4 bin 70 ton kurbağa bacağı ithal ettiği, bunun da 200 milyona yakın kurbağanın öldürülmesi anlamına geldiği vurgulandı.

Gastronomisinde sıklıkla kurbağa bacağını kullanan Fransa’nın 2020 yılında 40 milyon dolarlık ithalatında bulunduğu belirtilen verilerde, Almanya’nın ise Fransa’yı geride bırakarak 90 milyon dolarlık kurbağa bacağı ithal ettiği belirtildi.

Çalışmanın verilerinde ise Almanya’nın dünyanın en büyük kurbağa bacağı tüketicisi yaptığı ve kurbağa neslini tehlikeye attığının altı çizildi.

Kaynak:NTV

https://www.ntv.com.tr/galeri/dunya/arastirma-kurbagalarin-nesli-tukeniyor-en-buyuk-suclu-almanya,z5rTZTcNS0KAYR6qxcT46Q/lmhIJxYnqE2U23wWXygovA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir