MÜJİDE AİLESİNİN ACI GÜNÜ!

Beyin kanaması sonucu vefat eden Hamburg’lu Türklerin  yakından tanıdığı Diyarbakır’lı Sevgi ve sanatçı Tahir MÜJİDE çiftinin evladı Erkan Müjide, aile yakınlarını yasa boğdu.

Haber, Yorum ve Fotoğraflar: ALİ AKDEMİR

Ojendorf’da bulunan müslüman mezarlığında son yolculuğuna uğurlanan 44 yaşındaki Erkan Müjide, yanlız başına yaşadığı evinde, yüksek tansiyon ve şeker hastalığına bağlı olarak geçirdiği beyin kanaması sonucu hayata veda etmişti. Erken yaşta ölümüyle başta ailesi olmak üzere, yakınları ve kendisini tanıyanlarıüzüntüye boğan merhumun cenazesine sosyal mesafe, maske ve hiyjen kuralları dahilinde kalabalık bir insan topluluğu katıldı.

ANNESİNİN ACI FERYATLARI YÜREK YAKTI!

Manshard caddesinde bulunan Ojendorf mezarlığında Kerim Gün hocanın kıldırdığı cenaze namazından sonra, Erkan Müjide’nin naaşı toprağa verilirken annesinin yaktığı ağıt ve gözyaşları yürekleri dağladı. Evladının ani ölümüne dayanamayan ve kendisi de hasta olan acılı baba Tahir Müjide, önlem olarak evde sağlık kontrolü altında tutulurken, annesi Sevgi, kardeşleri Erdal ve Tülay gelen taziyeleri mezarlıkta kabul ettiler. Çok sayıda kişi cenazeye katılarak acılı ailenin üzüntülerini paylaştılar. Cenaze törenine katılanlar arasında baba Tahir Müjide’nin yakın arkadaşı sanatçı Nevzat Ok ve bundan yıllar önce kansere yenik düşen müzisyen dayısı Neşet Yiğit’in eşi ve üç çocuğu da dikkat çekti. Arif cenaze şirketinin organizesiyle gerçekleşen törende, polis de mezarlığa gelip önlem olarak, kovid 19 pandemi kurallarına uyulup, uyulmadığını uzaktan kontrol etti.

YORUM:

PANDEMİ KOŞULLARINDA ÖLÜM GENÇLERE DE GELİR!

“Her Zamansız Ölüm erken gelen ölümdür. Yaşlılar ölüme gider, ölüm gençlere gelir” derler. Erkan’ın ölümünde de böyle oldu.”Zor bir dönemden geçiyoruz. Yaşadığımız ağır pandemi koşullarında ne acımızı, ne de mutluluklarımızı tam olarak yaşıyabiliyoruz.”

AHDE VEFA

Yıllarca Hamburg’da; Türkiye’den ve Almanya’dan bir çok sanatçı ve müzisyene işlettiği mekanında sahne veren, müzik alanında önemli bir kültürel hizmet sunan, insanların mutluluğuna çalıştırdığı “Tahir Müzikal Restoran”‘ sahibi olan ve onlara yaptığı hizmetlerle günümüzde dahi adından övgüyle söz edilen Tahir Müjide‘nin, evladını kaybetmesinden dolayı duyduğu acısını Hamburg’lu Türkler paylaşarak ahde vefa örneği sergilediler.

Başta ud ve diğer bir çok müzik aleti enstrümanını başarıyla çalan Tahir Müjide’nin, yüreği maalesef evladının toprağa verilmesine dayanamadı. Evladının toprağa verildiği esnada, o önlem amaçlı evde sağlık kontrolünde tutuldu. Kolay değil elbet bir anne ve baba açısından dayanılması zor bir durum. Kendileri yaşarken evlatlarını toprağa vermek dayanılması güç bir an.

“İnsan doğar, yaşar, ölür. İnsan var, yaşarken ölür. İnsan var, ölünce hemen ölür. İnsan var, öldükten sonra da yaşar..”  Ölen genç kardeşimize Allah’tan rahmet dilerken, annesi Sevgi ablaya, babası Tahir abiye ve kardeşleri Sevilay, Erdal ve Tülay’a başsağlığı dileklerimizi iletiyor ve onların tarif edilmez acılarını en derin duygularımla paylaştığımı belrtmek istiyorum.

GÜLE GÜLE ERKAN, IŞIKLAR İÇİNDE UYU,MEKANIN CENNET OLSUN!

MÜJİDE AİLESİNİN ACI GÜNÜ!” için bir yorum

  1. Amin yüreği güzel insan sen olurken yaşayanlardan olacaksın mekanın cennet olsun huzur içinde uyu melek insan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir