Ve..Halis Özkahya’dan hakemliği bırakma kararı

Süper Lig’de Gaziantep FK ile Kasımpaşa arasında oynanan maçın uzatma bölümlerinde yaşanan skandalın başrolünde yer alan Halis Özkahya, hakemliği bırakma kararı aldı.

SÜPER Lig’in 12. haftasında oynanan Gaziantep FK-Kasımpaşa maçına 9 dakika ekleyen, karşılaşmayı 5 dakika erken bitiren, hatasını anladıktan sonra futbolcuları soyunma odası ve duşlardan geri çağıran hakem Halis Özkahya, düdüğünü asma kararı aldı.

Tarihe geçen skandal hata sonrası Özkahya’nın Türkiye Futbol Federasyonu’na istifasını sunduğu öğrenildi. 41 yaşındaki Özkahya, skandal maçın ardından hakemliği bırakma kararı aldı. FIFA kokartı bulunan 41 yaşındaki Halis Özkahya, 24 yıldır hakemlik yapıyor…

NELER YAŞANMIŞTI?

Gaziantep FK – Kasımpaşa karşılaşmasında +9 ilave süre gösterildi ama maçın hakemi Halis Özkahya, mücadeleyi 94.15’te bitirdi. Maçın erken bitirildiği anlaşılınca 20 dakika sonra takımlar sahaya tekrar çağrıldı. Oyuncular tekrar sahaya geldi. Yaklaşık 20 dakika aradan sonra maç 4 dakika daha oynandı ve skor değişmedi, maçı Gaziantep FK 2-0 kazandı.

BAZI OYUNCULAR DUŞTAN ÇIKARILDI

Kısa süreli bir şaşkınlık yaşayan herkes oyun alanına döndü. Maçın bittiği düşünüldüğü için kale direklerinin biri de o dakikalar içerisinde sökülmüştü. Hakem oyuncuları maçın kalan kısmını oynatmak için geriye çağırınca kale direği hummalı bir çalışmayla yeniden takıldı. VAR sistemi de mücadele bittiği için kapatılmıştı. Bazı oyuncuların da maçın devam edeceğinin söylenmesi üzerine duştan çıkarıldığı öğrenildi.

‘FEVRİ DÜŞÜNMÜŞ ÇÜNKÜ HATA İNSANLARA MAHSUSTUR’

TRT Spor ekranlarında yayınlanan %100 Futbol’da yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu ve ”Halis Özkahya hakemliği bıraktığı yazısını bugün federasyona vermiş. Fevri düşünmüş çünkü hata insanlara mahsustur” ifadelerini kullandı.

KAYNAKSözcü Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir