CHP Hamburg ve Schleswig-Holstein Birliği 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı.

 9 Mayıs 1919 günü Samsun’da atılan ilk adımla Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş mücadelesi başlamıştır. 

Vatanın her karışının düşman işgalinde olduğu , 102 yıl önce topraklarımızı işgal eden emperyalistler ve hıyanet içinde vatanı pazarlamaya çalışanlar için Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK “ geldikleri gibi giderler” demişti. 

Geldikleri gibi gittiler, bugün yine hıyanet içinde olanlar var, onlar da geldikleri gibi gidecekler, gitmelerine ramak kaldı. 

Ancak içerde yaşayan işbirlikçiler için bu şekilde olmayacaktır. 

Geldikleri gibi gidecekler elbette ki.. 

Ancak çaldıkları, çırptıkları, çetelere,mafya bozuntularına peşkeş çektikleri, yetim hakkının, zimmetlerine geçirdikleri kamu mallarının hesabını vererek,sorgulanarak,yargılanarak gitmeleri gerekmektedir.

*EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR*

19 Mayıs Türkiye halkının bağımsızlığını yok etmeye kalkışan güçler için o gün hüsran ve yenilgiyle bitecek sürecin ilk adımı olmuştur. 

19 Mayıs yoksul bir halkın kazandığı zaferlerle tüm mazlum milletlere umut ışığı olduğu günün adıdır. O gün Samsun’da parlayan Kurtuluş Savaşı kıvılcımı, AMASYA’da “milletin azim ve kararı” hâline gelmiş, ERZURUM’da “Vatan Bir bütündür, bölünemez.” ülküsüyle birleşmiş, SİVAS’ta her türlü manda ve himayeyi reddederek, ANKARA’da Milletin Meclisini kurmuştur.

Türkiye’de hak, hukuk, adalet kavramlarının yok edildiği, laik, demokratik, sosyal devlet yapısının tahrip edildiği liyakatin önemsizleştiği bir ülke haline getirildiği bir süreçten geçmekteyiz.

Otoriter yönetimlerin sürekli olarak muhalefeti düşman gibi göstermesi, panik içinde korku yaratmaları, her alanda darbe yaparken bile darbe çığırtkanlığı yapmalarını halkımız hiç bir şekilde kabul etmemektedir.

19 Mayıs’ta başlayan kıvılcım Bugün de Cumhuriyet’e ve onun aydınlığına inanan her insan o gün tutuşturulan meşale kadar diridir. 

Ve binyıllar geçse de yine diri kalacaktır. 

Bunu hiç bir şey değiştiremez. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ulu Önder’in izinde yürüyen gençlerimiz en büyük gücümüz ve güvencemizdir.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizin ve tüm ulusumuzun Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, 19 Mayıs 1919’da başlayan büyük yolculuğun 103. Yıl dönümünde başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, kurtuluş savaşının tüm kahramanlarını yad ediyorum. 

Minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla

CHP Hamburg ve Schleswig-Holstein Birliği Yönetim kurulu adına

Erol BULDAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir