BÜLENT BAŞER, İNGİLTERE’de ZORLU SINAVA ÇIKIYOR!

Türk profesyonel boks tarihinin ilk antrenörü olma unvanını taşıyan Bülent Başer, Avrupa Şampiyonu ağır sıklet boksörü Erik Pfeifer, ile İngiltere’de dünya şampiyonluk eleme maçına çıkıyor. Aynı zamanda Dünya Kıtalar Arası Altın Kemer unvanının da ortada olacağı bu önemli karşılaşmayı almaları durumunda dünyanın zirvesi için mücadele etme hakkını elde edecekler.

Haber : Vedat ALYAZ

HAMBURG- Türk boks kulübü EC BOXİNG boksörü Erik Pfeifer’in halen Avrupa Şampiyonluk kemerini elinde bulundurduğunu belirten Erol Ceylan, ‘Sporcumun bu karşılaşmayı kazanabilmesi için elimizden gelen her türlü imkanı sunduk. Rakibi İngiliz boksör Daniel Dubois, iki kez Olimpiyatlarda ülkesini temsil etmiş olan genç bir sporcu. Ancak ben boksörüme güveniyorum bu karşılaşmayı alacağız’ şeklinde konuştu.

Bülent Başer, ‘İyi hazırlandık’

Türk profesyonel boks tarihinin ilk antrenörü Bülent Başer, sporcusunun antrenmanlarda çok iyi performans gösterdiğini vurgulayarak, ‘Erik, dünya yarı amatör boks şampiyonasında Dünya Şampiyonu olmuş başarılı bir isimdir. Disiplinli ve çalışkan bir sporcu, verdiğim tüm programlara uyuyor. Ben sporcumun şansının en az yüzde elli olduğunu düşünüyorum. O gün kim iyi günündeyse maçı o kazanacak diye düşünüyorum. Kendisine yine başarılı boksörlerimizden Chrisitian Hammer ve Milacic kardeşler de sparringlerde yardımcı oluyorlar’ dedi. Erik Pfeifer, EC BOXİNG basın danışmanı Vedat Alyaz’a yaptığı açıklamada Nisan’dan beri hazırlıklarına devam ettirdiğini vurgulayarak, ‘Pandemi nedeniyle karşılaşmam iptal edildi. O arada baba oldum ve karantina döneminde ailemle dünyaya yeni gözlerini açan çocuğumuzla ilgilenme fırsatı yakaladım. Sürekli olarak antrenmanlarımı yapıyorum. Rakibim genç bir isim ancak ben de tecrübeliyim. Bu karşılaşmayı kazanarak dünya şampiyonluğu maçına çıkmak istiyorum’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir