“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika açıklaması, Türkiye’nin kıtaya verdiği önemin bir göstergesidir”

Afrika – Türkiye İşbirliği Platformu Başkanı Osman Genç , Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  Afrika ülkelerine yeni bir adım atacağını açıklamasınndan sonra,  bu  önemli adımı desteklediğini söyledi.  

“SAYIN ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ülkelerine yeni bir adım atacağını açıkladı. Afrika – Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı  Osman Genç, bu adımı desteklediğini söyledi.   Afrika – Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı Genç:  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ülkelerine yönelik yeni bir adım atacağını açıklamasını memnuniyetle karşıladı. Osman Genç yaptığı açıklamada, Sayın Erdoğan’ın açıklamasının, Türkiye’nin Afrika’ya verdiği önemin bir göstergesi olduğunu vurguladı. “Bu adım, Türkiye ile Afrika arasındaki ilişkileri daha da güçlendirecektir” diyen Osman Genç “ Afrika – Türkiye İş Birliği Platformu olarak, bu adıma destek vereceğiz. Türkiye’nin Afrika ile ekonomik, kültürel ve siyasi ilişkilerinin gelişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

 Afrika – Türkiye İşbirliği Platformu Trabzon Haber 05 Eylül 2023 Salı 22:38 252.2B 0A + A – Yazdır Afrika – Türkiye İşbirliği Platformu Başkanı Osman Genç : Sayın Erdoğan’ın Afrika açıklaması çok önemli Erdoğan, Afrika ülkelerine yeni bir adım atacağını açıkladı. Afrika – Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı Genç, bu adımı desteklediğini söyledi.

Osman Genç Afrika’nın dünyanın en yoksul kıtası olduğunu ve milyonlarca insanın temel ihtiyaçlara erişemediğini hatırlatarak, Türkiye’nin Afrika’ya yönelik desteğinin önemine dikkat çekti. “Türkiye, Afrika’nın kalkınmasına destek vererek, kıtanın bu sorunlarının çözümüne katkıda bulunmaya çalışıyor” diyen Osman Genç “Türkiye’nin Afrika’daki yatırımları, kıtanın ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli bir katkı sağlıyor.” dedi. Osman Genç Türkiye’nin Afrika’ya yönelik desteğinin, kıtanın kalkınması ve refahı için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

(Kaynaklar:3 Hilal TV/ 61.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir