Dev boks kulübü Antalya’da şube açtı

Merkezi Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan dünya devi boks kulübü EC BOXİNG, Antalya’da açtığı şubesiyle boks severlere yeni imkanlar sunmayı hedefliyor.

Vedat Alyaz

ANTALYA- Dünya boksunda büyük söz sahibi olan EC BOXİNG, Antalya’da açtığı şube ile ülkemizde boksun gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Bugüne kadar 60’ı aşkın Avrupa, Kıtalararası ve Dünya Şampiyonlukları bulunan kulüp, dünya devleriyle yarışırken edindiği tecrübeleri ülkemize getirmek için de yıllardan beri büyük mücadeleler veriyor.

Geçtiğimiz yıl WBO (Dünya Boks Organizasyonu) tarafından Dünyanın en iyi promotörü olarak seçilen EC BOXİNG Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ceylan, on yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında dev maçlara çıktıklarını vurgulayarak, ‘Kulübümüz bünyesinde dünyanın dört bir yanından şampiyon boksörlerimiz var. Ayrıca ülkemizin de dev isimleri kulüp bünyemizde önemli karşılaşmalara çıktılar. Tüm bu çalışmalardan elde ettiğimiz tecrübeleri eski boksörlerimizden Kemal Kardeş, ile birlikte faaliyete geçirdiğimiz ECB BOXİNG Antalya şubemizde genç yeteneklerimize aktarmak için kolları sıvadık’ şeklinde konuştu.

Kemal Kardeş: ‘Hedefimiz dünya ve Olimpiyat şampiyonları yetiştirmek’

ECB Antalya şubesinde çalışmalara start veren eski boksörlerimizden Kemal Kardeş, büyük hedeflerinin olduğunu vurgulayarak, ‘Hedefimiz dünya ve Olimpiyat şampiyonları yetiştirmektir. Bu doğrultuda uzun yıllardan beridir çalışmalarımız devam ediyor. Şu an için başarıdan başarıya koşan yedi sporcumuz mevcut, bunlardan gençlerde Avrupa üçüncüsü olan kızımız da var, dünya ikincisi olan da var, Türkiye şampiyonu olanlar da mevcuttur. Ayrıca kulübümüzdeki fitnes ve boks çalışmaları vatandaşlarımıza da açıktır isteyen gelip buradaki modern aletlerden faydalanabilirler’ şeklinde konuştu.

Bülent Başer: ‘Gerekli durumlarda Antalya’da derslere katılacağım’

Geçtiğimiz yıl Almanya’nın en iyi Boks antrenörü seçilen ECB Baş antrenörü Bülent Başer, yaz sezonu dolayısıyla bokstaki aradan faydalanarak Antalya’daki şubelerinde kısa bir süre çalışmalar yapacaklarını belirterek, ‘Antalya’da boksörlerimizle kamp çalışmaları yapıyoruz dönem dönem. Bundan sonraki çalışmalarımızı kendi antrenman salonumuzda yaparak daha verimli dönemler geçireceğiz. Ayrıca genç yeteneklerimize imkanlar sağlayarak onların boksta ilerlemeleri ve ülkemize şampiyonluklar yaşatabilmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışacağız’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir