Hamburg 6. Tiyatro Köprüsü Festivali sona erdi

Hamburg 6. Tiyatro Köprüsü Festivali, İstasyon Tiyatro İletişim’in “Şimdi Uçuşa Geçiyoruz” ve rock ekibi Murat İnce & NalBand’in müzik ziyafetiyle son buldu.

Mut! Tiyatrosu tarafından organize edilen 10 günlük festivalin son gününde İstasyon Tiyatro İletişim, Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Serap Sadak’ın yönettiği, rolleri Aysun Siuda, Nazmiye Acar, Hakan Baysalman, Murat Büyükalp, Fatma Kurt, Gözde Kavak-Moskof, Burcu Özdirik, Olgay Sadak ve Zeynep Çetin Schipper’in paylaştığı

 “Şimdi Uçuşa Geçiyoruz” adlı oyundan bir kesit sundu. Hamburg’un en köklü Türkçe tiyatrosu olan İstasyon Tiyatro İletişim’in oyununda konu, Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel, Kırmızı Başlıklı Kız ve Külkedisi gibi ünlü masal kahramanlarının tekdüze sıkıcı buldukları masal dünyasını terk edip, “gerçek dünyaya” doğru yol almaları idi.

Anadolu rock parçalarıyla coşturdular

İstasyon Tiyatro İletişim’in gösterisi ardından Hamburg tanınmış rockçusu Murat İnce ve NalBand, misafirlere bir müzik ziyafeti sundu. Cem Karaca, Barış Manço ve Erkin Koray gibi Anadolu rock akımının başlıca isimlerinin müzik tarihimize kazınan parçalarını, kendine özgü yorumu ve stiliyle seslendiren Murat İnce, festival kapanışına gelenlere unutulmaz güzellikte bir müzik akşamı yaşattı.

Her yıl bir adım daha ileriye

Altı yıldan beri düzenlediği Tiyatro Köprüsü Festivalinin her yıl bir kademe daha ilerlediğini söyleyen Mut! Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mahmut Canbay, “Bu yıl da tüm etkinliklerimiz dolu dolu geçti. En başta seyircilere olmak üzere tüm destek verenlere çok teşekkür ederim. Artık Hamburg kültür takviminde önemli yer edinen festivali, 2024’de farklı dil, kültür ve deneysel tiyatro formatlarıyla daha da zenginleştirerek tiyatroseverlere sunmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir