“Kurbağa Prens“ oyununa indirimli bilet

Ernst Deutsch Tiyatrosunda 12 Aralık’ta, saat 13:30’da sahnelenecek oyun için 120 indirimli bilet ayrıldı.

Hamburg’daki Ernst Deutsch Tiyatrosu, Eyalet Milletvekili Güngör Yılmaz’ın organizesinde 12 Aralıkta, saat 13:30’da sahnelenecek “Der Froschkönig“ (Kurbağa Prens) oyun için indirimli gösteri sunuyor.

Ünlü Grimm Kardeşler masalından rejisör Hartmut Uhlemann’ın sahneye uyarladığı oyunda rolleri Yasemin Cec, Franziska Fockel, Tom Keidel, Nele Larsen, Tash Manzungu, Lennart Matthiesen ve Miloš Milovanovic paylaşıyor. Küçükler ve büyükler için uygun olan oyunda Prenses İda ve bir büyücü tarafından kurbağa dönüştürülen Prens Heinrich’in mutlu sonla biten öyküsü anlatılıyor.

120 bilet ayrıldı
Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda çocuklar için tiyatro gösterimi için Ernst Deutsch Tiyatrosu ile görüşüp, bir özel gösteri düzenlediklerini söyleyen Güngör Yılmaz, “Korona pandemisi kültürel etkinlikler için de bir darbe oldu. Çocuklar, aileler bunaldı. Normal fiyatı 17 euro biletler bu özel gösteri için yarı fiyatına, yanı 8,50 euroya sunulacak. Bize toplam 120 bilet ayrıldı. Oyunu çocuklarıyla izlemek isteyen anne ve babalar rezervasyon için benimle temasa geçebilir. 0177 735 34 83 numaralı telefonuma WhatsApp üzeri veya da facebook sayfama not yazabilirler“ dedi. Yılmaz, doğrudan 040 – 22 70 14 20 numaralı tiyatronun rezervasyon telefondan “Stichwort: Güngör Yılmaz“ diyerek indirimli bilet temin etmenin mümkün olduğunu söyledi.

Düzenlediği ve katkı sunduğu etkinliklerle kentteki göçmen kökenlilerin de kültür imkanlarından eşit paylaşımda bulunmalarına destek olmak istediğini kaydeden Yılmaz, “Çocukların çok fazla cep telefonu ve bilgisayar oyunlarıyla vakit geçirdiklerini hepimiz biliyoruz. Tiyatronun güzelliği onların ufkunu açabilir, ilgi ve yetenekleri geliştirebilir“ diye konuştu.

3 G şartlarında
Yılmaz, gösterimin 3 G uygulaması kapmasında düzenleneceğini ifade ederek, “Oyuna ancak tam doz aşı almış olanlar, hastalığı geçirmiş olanlar veya da
güncel negatif test edenler alınacak. Bu yetişkinler için geçerli. Çocuklarbundan muaf. Ayrıvca salondaki koltuk düzeni de mesafe şartına uygun şekilde olacak“
dedi.

Oyun hakkında geniş bilgi için:
https://www.ernst-deutsch-theater.de/programm/veranstaltung/der-froschkoenig-238

Oyunun kısa tanıtım linki:
https://youtu.be/K4xwV2DtWYM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir