Muharrem Sarıkaya’nın tokatladığı kameramana kaç para verdiği belli oldu!

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın, yayın sırasında kendisine yardım ettiği sırada tokat attığı İHA muhabiri Ahmet Demir ile uzlaşmasına dair dikkat çeken detaylar ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda, bir yayın sırasında, ses kontrolü yapan İHA muhabiri Ahmet Demir’e attığı tokatla gündem olan Muharrem Sarıkaya, Habertürk’teki yazılarına kaldığı yerden devam etmeye başladı. İki ismin uzlaşmasına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

Yaşanan olayın ardından son yazısını 17 Aralık’ta kaleme alan, 14 Şubat’ta da ‘İkinci şans’ başlıklı yazısı ile köşesine geri dönen Muharrem Sarıkaya, “Vicdanen ve etik açıdan, kusurlu bir davranışın sahibi olarak yapılması gerekenleri yaptım. Belirli bir süre de yazılarıma ara verdim…” demiş ve sözlerini şöyle noktalamıştı:

“İkinci şansın üçüncüsü olmadığını da biliyorum. Bu bilinçle tekrar merhaba diyorum…”

Muharrem Sarıkaya’nın bu hamlesinin ardından gözler İHA muhabiri Ahmet Demir’e çevrildi. Yaşanan tatsız olayın ardından açıklama yapan Demir, yayın sırasında yaşananları, “Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması” diyerek anlatmış ve ardından da “Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım. Salı günü dava açacağım” demişti.

ANLAŞTIKLARI PARA ORTAYA ÇIKTI

Ahmet Demir’in Muharrem Sarıkaya ile uzlaşma yoluna gittiği ve tazminat davası kararından geri adım attığı ortaya çıkmıştı. Uzlaşmaya dair yeni detaylar geldi.

MedyaRadar’ın özel haberine göre Muhabir Ahmet Demir ile İhlas Holding, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Sarıkaya’nın attığı tokada karşılık olarak maddi ve manevi tazminat davası açtı. Ancak dava açılmadan önce uzlaşmacı iki tarafı bir araya getirdi.

Gazeteci Sarıkaya, en üst sınırdan 50 bin liralık tazminatı ödemeyi kabul etti. Sarıkaya’nın tazminatı ödemeyi kabullenmesinin ardından dava, açılmadan sonuçlanmış oldu.

Kaynak : www.yenicaggazetesi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir