Alevi Toplumu Hamburg-Mitte/ Sohbet Kahvaltısında buluştu!

Almanya’nın liman şehri Hamburg’un Mümmelmannsberg semtinde, Alevi Toplumu Hamburg-Mitte’nin yaz izin dönemi öncesi düzenlediği son “Sohbet Kahvaltısı” çoşku içersinde, keyifli bir ortamda gerçekleştirdi.

Haber ve Fotoğraflar:Ali Akdemir

 Alevi Toplumu Hamburg-Mitte teşkilatınca  geleneksel olarak  düzenlenen sohbet kahvaltısında bir araya gelen üyeler ve konuklar, hem Babalar Günü’nü birlikte kutladılar, hem de keyifli bir ortamda hazırlanan zengin kahvaltı menüsünün tadına hep birlikte baktılar.

Kahvaltıya Alevi Toplumu Hamburg-Mitte Başkanı Hülya Semiz Çağrı, başkan yardımcısı Pembe Kaplan ile  yönetim kurulu üyeleri, Alevi dedesi Bilal Şahin, Schleswig-Holstein Alevi Toplumu Başkanı Hüseyin Karaaslan, ressam Hüseyin Varol, iş insanı Hasan Renkliçay ve eşi Andrea, Meral Çelik, Ülkü Yıldıran, Abdullah Varol olmak üzere çok sayıda dernek üyesi ve farklı çevrelerden sivil-toplum derneği temsilcileri katıldı. Sohbet kahvaltısında birlik ve  beraberlik mesajları verildi.

Kahvaltıda Almanya’nın tanınmış ressamı Hüseyin Varol, yaptığı yağlı boya Atatürk portresini Cemevi‘ne hediye etti.

AMAÇ KAYNAŞMA VE HOŞGÖRÜ KÜLTÜRÜ

Alevi Toplumu-Mitte  derneği başkanı Hülya Semiz Çağrı‘nın gelen konukları selamlamasının ardından, Alevi Dedesi Bilal Şahin’in verdiği lokma duasıyla, dernek üyesi kadınların hazırladığı zengin kahvaltı büfesi açıldı.

Çocuk ve yaşlılara öncelik verilen kahvaltı esnasında, farklı çevrelerden gelen konukların sohbet kahvaltısı, birbirlerini tanımalarına ve kaynaşmalarına vesile oldu.

Karşılıklı olarak bilgi alışverişi ve tecrübelerin aktarıldıği kahvaltı, renkli höşgörü kültüründen örneklerin verildiği görüntülere sahne oldu.

Yönetim kurulu üyelerinin sohbet kahvaltısına gelen konukları kapıda karşılayıp, uğurladığı ve program boyunca gelen konuklarla tek tek ilgilendiği kahvaltının sonunda, günün anısına hep birlikte bol bol hatıra fotoğrafları çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir