M. Emin Süzen’e Uluslararası Empati Ödülü

Avrupa İş Adamları Derneği ( EUBA ) Kuzey Almanya bölge başkanı Mehmet Emin Süzen’e Şanlıurfa’da düzenlenen “İnsanlık Zirvesi”nde “Empati Toplumsal Duyarlılık ve Farkındalık Derneği (EMFADER) tarafından “2021 Uluslararası Empati Ödülü” verildi.

Haber: Ali Akdemir

EMFADER 2 Eylül’ü „Dünya Empati Günü“ ilan Etti!

Kısa yazılımı Emfader olan, Empati Toplumsal Duyarlılık ve Farkındalık Derneği, geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’da gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında, 2 Eylül’ü Dünya Empati Günü ilan etti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, GAP Bölge İdaresi Başkanlığı, İsviçre For Childeren Smile kurumu ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla gerçekleşen etkinlik, çoşkulu bir ortamda geçerek, renkli görüntülere sahne olmuştu.  

EUBA Başkanı Mehmet Emin Süzen törende 2021 Dünya Empati ödülüne layık görüldü.

Süzen’in özel sebeplerden dolayı hazır bulunamadığı törende, ödülünü, onun adına  Hamburg’lu gazeteci Ali Akdemir aldı. Yardımsever İş insanı EMFADER tarafından gerçekleştirilen “İnsanlık Zirvesi”nin ikinci günü düzenlenen törende, M. Emin Süzen’in dışında, Şanlıurfa milletvekili Mehmet Ali Cevheri, İsviçre’den „forchilderensmile“ temsilcisi Emine Taş, Almanya’dan gazeteci aktivist Ali Akdemir olmak üzere, Türkiye’den ve Dünya’dan toplam 45 kişi, Dünya’nın daha güzel bir yer olması için empati kurarak iyiliğe hizmet ettikleri için, ‘2021 Uluslararası Empati Ödülü’ne layık görüldüler. Yardımsever bir kişiliğe sahip olan Urfa kökenli Hamburg’da yaşayan iş insanı, M.Emin Süzen 2019 yılında da, Dünya Engelli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası’na Hamburg’ta katılan, Türkiye tekerlekli sandalye basketbol milli takımı oyuncularına ve kafileye Altona Köz Urfa restoranda akşam yemeği verip, oyunculara çeşitli hediyeler takdim etmişti.

Ödül Belgesi’ni alan Başkan Mehmet Emin Süzen, çok duygulandığını belirterek, “Esasen ben olağan insani bir yardım vazifesini yerine getirdim. Bana bu ödülü layık gören Emfader yönetimine teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir