Shakespeare komedyasını izlediler

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz tarafından düzenlenen tiyatro akşamında 200’den fazla kişi William Shakespeare’in baş yapıtlarını arasında olan Bir Yaz Gecesi Rüyası’nı izlediler.

GAZETEM/HAMBURG

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz tarafından, şehrin özel tiyatrolarından Ernst Deutsch Tiyatrosu ile iş birliği halinde düzenlenen tiyatro akşamında William Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası komedyası izlendi.


Kendisi gibi Eyalet Parlamentosu Milletvekili olan Ernst Deutsch Tiyatrosunun sahibi ve Genel Sanat Yönetmeni İsabella Vértes-Schütter’in verdiği 200’den fazla ücretsiz bileti çeşitli kanallardan Türkiye kökenli tiyatroseverlere dağıtan Güngör Yılmaz, “İlgi beklediğimizin çok üstünde oldu. Biletler çabuk tükendi. Hamburgluların şehrin kültür mekanlarını tanımalarına ve aynı zaman bu mekanların yeni kitleler kazanmalarına destek olmak istiyoruz. İsabella Vértes-Schütter ile daha sıkça bu tip tiyatro akşamları düzenleyeceğiz“ diye konuştu.

Almanya’nın en büyük özel tiyatrosu

Yılda ortalama 200 bin izleyicisi ve 743 kişilik salonu ile Almanya’nın en büyük özel tiyatrosu olan Ernst Deutsch Tiyatrosundaki oyun izleyicilere keyif verdi. Shakespeare’in 1594/95 yıllarında yazdığı komedi tarzındaki, ana teması aşk ve evlilik olan ve antik Yunanistan’da geçen Bir Yaz Gecesi Rüyası oyunu, aynı zamanda Shakespeare’in tüm dünyada en çok sahnelenen oyunlarından.

Mona Kraushaar’ın yönettiği, Katrin Kersten’in sahne düzenini, Nini von Selzam’ın kostümleri hazırladığı, müziği Albrecht Ziepert’in derlediği oyunda, rolleri Alina Danko, Anatol Käbisch, Anne Kulbatzki, Luis Quintana ve Marie Scharf paylaştılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir