AfD’NİN ESKİ SÖZCÜSÜNDEN “GÖÇMENLER VURULABİLİR, GAZ ODALARINA SOKULABİLİR” YORUMU

Almanya’da uzun yıllar aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) basın sözcülüğü görevinde bulunan Christian Lüth’ün ülkeye gelen göçmenlerin vurulabileceğini veya gaz odalarına doldurulabileceğini söylediği ileri sürüldü.

Zeit gazetesinde yer alan haberde eski AfD’nin basın sözcüsü Lüth’ün Lisa Licentia adlı YouTuber ile 23 Şubat’ta bir akşam yemeğinde görüştükleri ve orada göçmenler için ağır ifadeler kullandığı iddia edildi.

Haberde, Lisa Licentia’nın görüşmede “Daha fazla göçmenin gelmesi sizin çıkarınıza olacakmış gibi görünüyor mu?” şeklinde sorusuna Lüth’ün, “Evet. Çünkü o zaman AfD daha iyi olacak. Yine de hepsini vurabiliriz. Bu hiç sorun değil. Ya da gaz odalarına sokabiliriz ya da ne istersen. Umurumda değil” ifadeleriyle cevap verdiği belirtildi.

Kendisini ‘faşist’ olarak tanımlamasının ardından görevine son verilmişti

Kendisini “faşist” olarak tanımladığı iddiasının ardından Lüth’ün görevine nisan ayı sonunda son verdiğini belirten AfD partisi, Lüth’ün sözleşmesinin de feshedildiğini duyurdu.

Lüth’ün ayrıca “Almanya’nın durumu ne kadar kötüye giderse AfD için o kadar iyi olur. Tabii ki durum çocuklarımız açısından çok kötü” dediği de aktarıldı.

Kaynak : EURONEWS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir