Ali Koç açıkladı! Fenerbahçe’den flaş Sözcü kararı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Koç, yayıncı kuruluşa olan tepkilerini bir kez daha dile getirirken, vefat eden kulüp üyeleri için ilan verilen mecranın değiştiğini ve artık Sözcü gazetesinde çıktığını söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Mesut Özil’in sarı-laciverti forma altında sahaya çıkıp bir kere daha dünyaya kim olduğunu göstereceğini ifade ederken, Galatasaraylı futbolcu Omar’ın yılbaşı akşamı yaşadığı kazayı duyunca içlerinin parçalandığını dile getirdi. Koç, Teknik Direktör Erol Bulut’un her zaman arkasında durduklarını söylerken, eski başkan Aziz Yıldırım ile de bir sıkıntıları olmadığını belirtti.

Koç, Süper Lig yayıncısı BeIN Sports ile aralarında olan gerginlik hakkında, “Yayıncı kuruluş konusunda artık sabrımız taşmıştır. Bu kaçıncı hareketleri? Kendi imkanlarımız çerçevesinde, sonuna kadar bu tavır ve yaklaşım değişene kadar gerginlik devam edecektir. Yayıncı kuruluşla ilgili o kadar şey üst üste yaşanıyor ki buna tesadüf dememiz mümkün değil. Genel şikayetlere baktığımız zaman burada bir sıkıntı var. Üç maymunu oynayarak bu sorunu çözemeyiz. Bizim kişilerle, kurumlarla hiçbir sıkıntımız yok. Oraya çöreklenmiş bir yapıyla sıkıntımız var. Bu çekişme ve gidişat kimseye fayda sağlamaz. Özür yazısı son derece cılız. Bizi kesmez o, söyleyeyim. Özür yazısının açıklandığı saat ise kara mizah. O da mı hata? Belki o da hatadır, bilmiyorum. Bu kadar çok hata yapan adam da çalıştırmayın.” dedi.

Ali Koç, yılbaşı gecesi evinde kaza geçiren ve geçtiğimiz günlerde hastaneden taburcu olan Omar Elabdellaoui için, “Galatasaraylı futbolcu Omar’ın kazasını duyar duymaz açıklamamız yaptık, genç çocuk sahibi biri olarak olayı duyduğumuz zaman içimiz parçalandı. Bu konunun özelinde bir ziyaretimiz olmadı ama bu tip jestlerin Türk futboluna fayda sağlayacağına inanıyorum ve biz de kulüp olarak bu tip adımları her zaman atıyoruz” diye konuştu.

“SADECE SÖZCÜ’YE İLAN VERİYORUZ”

Ali Koç, bir kulüp üyesinin vefat eden kulüp üyelerinin gazetelere ilan verilmemesine dair sorusuna sadece SÖZCÜ gazetesine ilan verildiğini belirtip şu ifadeleri kullandı;


“Yanlışınız var. Bizler vefat eden yüksek divan kurulu üyeleri için gazetelerde ilan vermeye devam ediyoruz. Sadece ilanı verdiğimiz mecra değişti. Artık SÖZCÜ gazetesinde kulübümüz ilanları çıkmaktadır. Burada terk edilmiş bir durum söz konusu değildir. Bu uygulama devam etmektedir.”

Kaynak : MEDYARADAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir