BAŞAKŞEHİR SAHADAN ÇEKİLDİ

PSG-Başakşehir maçı şu anda oynanmıyor! Temsilcimiz, 4. hakemin Webo’ya ırkçılık yaptığını iddia ederek sahadan çekildi. Takımlar soyunma odasında ve hakemler ile UEFA delegeleri arasında görüşmeler devam ediyor.

PSG-Başakşehir maçı durdu! Temsilcimiz sahadan çekildi

Şampiyonlar Ligi’ndeki PSG-Başakşehir maçı şu anda durmuş durumda… Gergin başlayan ve iki futbolcumuza çıkan iki sarı kartın ardından teknik direktör Okan Buruk’un yardımcısı Webo maçın 4. Hakemi, Romanya Futbol Federasyonu’ndan Sebastian Costantin Coltescu’nun uyarısıyla 14. dakikada kırmızı kart gördü. Ancak Webo, 4. hakemin kendisine ırkçılık yapıldığını iddia etti. Demba Ba sinirli şekilde 4. hakeme itirazda bulundu ve ırkçılık yaptığını belirtti. Sahada kenarında yaklaşık 9 dakika boyunca süren görüşmelerin ardından Başakşehir soyunma odasına gitti. Başakşehir’in sahadan çekilmesinden sonra PSG ve hakem ekibi de soyunma odasına gitti. Saha kenarındaki tartışmalarda Demba Ba’nın 4. hakeme, “Ben, beyaz birini işaret ederken ‘Şu beyaz’ demem, ‘Şu adam’ derim. Sen neden ‘Şu siyah’ dedin?” dediği duyuldu.

Şampiyonlar Ligi’ndeki PSG-Başakşehir maçı şu anda durmuş durumda… Gergin başlayan ve iki futbolcumuza çıkan iki sarı kartın ardından teknik direktör Okan Buruk’un yardımcısı Webo maçın 4. Hakemi, Romanya Futbol Federasyonu’ndan Sebastian Costantin Coltescu’nun uyarısıyla 14. dakikada kırmızı kart gördü. Ancak Webo, 4. hakemin kendisine ırkçılık yapıldığını iddia etti. Demba Ba sinirli şekilde 4. hakeme itirazda bulundu ve ırkçılık yaptığını belirtti. Sahada kenarında yaklaşık 9 dakika boyunca süren görüşmelerin ardından Başakşehir soyunma odasına gitti. Başakşehir’in sahadan çekilmesinden sonra PSG ve hakem ekibi de soyunma odasına gitti. Saha kenarındaki tartışmalarda Demba Ba’nın 4. hakeme, “Ben, beyaz birini işaret ederken ‘Şu beyaz’ demem, ‘Şu adam’ derim. Sen neden ‘Şu siyah’ dedin?” dediği duyuldu. Pierre Webo ve Demba Ba , maçın 4. hakeminin “this negro” (bu zenci) şeklinde ırkçı bir ifade kullandığını iddia ederken PSG’li Neymar  ve Mbappe de maçın orta hakemiyle konuşarak duruma tepki gösterdi..

 

GÜMÜŞDAĞ: 4. HAKEM ÇEKİLİRSE…

Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, TRT Spor’a telefonla bağlanarak açıklama yaptı. Gümüşdağ, “4. hakem maçta kalırsa, maça çıkmama kararı aldık. 4. hakem çekilirse, maça devam etme kararımız var. Onun haricinde maça girmeyeceğiz. Biz Başakşehir olarak bunun sonuçlarına katlanırız ama buna duyarsız kalamayız” ifadelerini kullandı. beIN Sports muhabiri Gürler Akgün’ün canlı yayına bağlanarak anlattıkları şu şekilde;
“4. hakemin ağzından ırkçı ifade söyledi. Webo, itirazda bulundu ve kendisine ne söylediğini bağırdı. Okan hoca çılgına döndü adeta. Neymar başta olmak üzere PSG oyuncuları o noktaya geldi.
Özellikle Demba Ba saha kenarından çıkıp şiddetli tepki göstererek hakemlerle konuştu. Hakem dörtlüsü UEFA delegesiyle görüşme yaptı. Demba Ba’nın takıma el hareketleriyle “İçeriye gidiyoruz” dediğini gördüm. Ayrıca buradaki protokol ve basın tribünü Başakşehir’in soyunma odasına giderken alkışladığını gördüm. ” 

KAYNAK: SÖZCÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir