Billstedt’te Irkçılığa Karşı Dayanışma Mitingi!

11 Mart 2024 tarihinde Billstedt’teki Schleemer Park’ta 31 yaşındaki Müslüman bir anne, bebeğiyle birlikte saldırıya maruz kaldı. Başörtüsü kafasından çekilen kadın, kimliği belirlenemeyen iki saldırganın fiziksel saldırısı sonucu yaralandı.

GAZETEM/KENT HABERLERI

Foto:Youtube

Billstedt, Hamburg’un bir semti olarak çeşitliliği ve hoşgörüyü teşvik eden bir yapıya sahiptir. Bizler hiçbir şekilde nefret ve kışkırtıcı davranışlara müsamaha göstermiyoruz. Bu nedenle, JUSOS Billstedt, 21 Mart 2024 tarihinde saat 16:45’de, Billstedt Meydanı’nda (Billstedter Marktplatz) bir miting düzenliyor.

Miting tarihi, Birleşmiş Milletler’in (BM) ilan ettiği Uluslararası Irkçılıkla Mücadele Günü ile aynı güne denk geliyor. Miting düzenleyerek mağdurlara destek olmak, şiddet saldırısını en sert şekilde kınamak ve Uluslararası Irkçılıkla Mücadele Günü’ne dikkat çekmek, nefret ve şiddete karşı dayanışma içinde olduğumuzu göstermek istiyoruz.

Mitinge aşağıdaki isimler konuşmacı olarak katılacak:

  • Murat Kaplan / Hamburg ve Çevresi Türk Toplumu (TGH) Başkanı
  • Hildegard Jürgens / Billstedt und Mümmelmansberg ist Bund
  • Anima Awudu-Denteh

JUSOS Billstedt, tüm Hamburgluları ırkçılığa karşı dayanışma ve çeşitliliği desteklemek için mitinge katılmaya davet ediyor.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Solidaritätskundgebung gegen Rassismus in Billstedt!

Am 11. März 2024 wurde eine 31-jährige Mutter mit ihrem Baby im Schleemer Park in Billstedt Opfer eines gewalttätigen Angriffs. Die Muslima wurde von zwei unbekannten Tätern körperlich verletzt und ihr wurde das Kopftuch weggerissen.

Billstedt ist ein vielfältiger und weltoffener Stadtteil. Wir dulden keinen Hass und Hetze.

Aus diesem Grund veranstalten die Jusos Billstedt am 21. März 2024 ab 16:45 Uhr eine Kundgebung auf dem Billstedter Marktplatz.

Der Tag der Kundgebung fällt mit dem von den Vereinten Nationen ausgerufenen internationalen Tag gegen Rassismus zusammen. Mit der Kundgebung wollen wir

uns mit der Geschädigten solidarisieren,

die Gewalttat aufs Schärfste verurteilen und

auf den internationalen Tag gegen Rassismus aufmerksam machen. Solidarität gegen Hass und Gewalt.

Folgende Personen werden bei der Kundgebung eine Rede halten:

• Murat Kaplan (Türkische Gemeinde Hamburg und Umgebung e.V.)

• Hildegard Jürgens (Billstedt und Mümmelmannsberg ist Bunt)

• Anima Awudu-Denteh

Die Jusos Billstedt rufen alle Hamburgerinnen und Hamburger dazu auf, an der Kundgebung teilzunehmen, um als Stadtteil und als Gemeinschaft ihren Zusammenhalt gegen Rassismus und für Vielfalt zu demonstrieren.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir