BOKSÖRLERİMİZ UKRANYA’DA TARİH YAZDI

UKRAYNA – VEDAT ALYAZ

Dünyanın en büyük kulüpleri arasında yer alan Türk boks kulübü EC BOXİNG sporcuları ve ülkemizin profesyonel bokstaki gururu Volkan Gökçek ile Ali Eren Demirezen, rakiplerine ringi dar ederken, Viktor Faust’ta güçlü rakibini bayıltarak büyük bir başarıya imza attılar.

Dünyanın dev boks kulüpleri arasında yer alan EC BOXİNG sporcuları Ukrayna’da adeta şov yaptı. Sekiz maçta hiç yenilgisi olmayan ve önüne geleni deviren güçlü Ukrayna’lı rakibi karşısında muhteşem bir performans sergileyen genç yeteneklerimizden Volkan Gökçek, rakibini üç kez yere serince altıncı rauntta karşılaşmayı nakavtla kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Almanya’da dört kez üst üste ve ardından geçtiğimiz aylarda dünyanın en iyi promotörü seçilen EC BOXİNG yönetim kurulu başkanı Erol Ceylan, sonuçlardan memnun olduğunu belirterek, ‘Sporcularım muhteşem bir performans sergilediler. Ali Eren Demirezen, güçlü rakibi karşısında güzel bir sonuç alarak, karşılaşmayı puan ile kazanmayı başardı. Yeni transferimiz Viktor Faust, üçüncü rauntta rakibine vurduğu sağ direk ile ağır bir nakavt yaşattı. Amonyak koklatarak ancak uyandırabildik rakibi. Volkan Gökçek, güçlü rakibini adeta yerle bir etti. Bu sonuçlardan sonra önümüzdeki yıl bu sporcularımızı dünya şampiyonluk maçlarına çıkarabileceğim kanaatine vardım ve o yönde çalışmalarımız devam edecek’ dedi.

Türk profesyonel boks tarihinin ilk antrenörü ve EC BOXİNG baş çalıştırıcısı Bülent Başer, antrenman döneminde sporcularını yoğun çalıştırmanın meyvelerini aldıklarını vurgulayarak, ‘Sporcularım gerek antrenmanda ve gerekse karşılaşma sırasında verdiğim taktikleri çok iyi yerine getirdiler. Disiplin ve konsantrasyonu bir an olsun elden bırakmadılar. Tüm bunları yapınca da elde ettiğimiz bu sonuçlar gayet normaldir’ şeklinde konuştu. EC BOXİNG spor kulübü basın danışmanı Vedat Alyaz, bu sonuçlarla sporcuların dünya sıralamasında üst kademelere çıkacaklarını vurgulayarak, ‘Pandemi dolayısıyla sporcularımız maçlara çıkamıyordu bu maçlar onlar için iyi bir sınav oldu ve anladık ki, pandemi sporcularımızın performanslarını daha da arttırmalarına vesile olmuş’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir