BUNDESLİGA 9 MAYIS’TA BAŞLIYOR MU?

Almanya’da futbolun 9 Mayıs’ta başlaması planlanıyor. Alman Futbol Federasyonu ve Lig yönetimlerinin yayınladığı dokümanda corona virüs günlerinde söz konusu dönüşün nasıl olması gerektiği belirtildi.

Sözcü gazetesinde yayınlanan SKOR kaynaklı habere göre, stadyumlarda 4’ü polis, 10’u gazeteci, 4’ü top toplayıcı, 8’i stat görevlisi ve 50’si de güvenlik olmak üzere en fazla 300 kişi bulunabilecek.. 

OYUNCULAR NASIL ANTREMAN YAPACAK? 

İlk idman öncesi tüm oyuncular test edilecek, sezon sonuna kadar haftada iki kere bu testler tekrarlanacak. Söz konusu testlerden biri maçlardan hemen önce olacak. Oyuncular idmana gelmeden önce yetkili kişiye semptom taşımadığına dair bilgi verecek. 

Temaslı antremanlar minimumda tutulurken takım toplantıları sadece zorunlu durumlarda büyük salonlarda yapılacak. Oyuncular birbirlerinden en az 2 metre uzaklıkta olacak. Oyunculardan giyinme ve duş işlerini evde yapmaları ve formalarını kendilerinin çamaşır makinasına atmaları istenecek.

SIKI ÖNLEMLER GETİRİLİYOR

Takımlar sosyal mesafeyi korumak için birden fazla otobüs kullanacak, oyuncular maske takacak. Her takım farklı zamanlarda stada gelecek, ev sahibi takımın oyuncuları kendi araçları ile yolculuk edecek. 

Oyuncuların ateşleri stada geldiklerinde ölçülecek, her oda ayrıca dezenfekte edilecek. İlk 11’ler ve yedekler farklı yerlerde soyunacak ve ayrı şekilde ısınma yapacak. Oyuncular soyunma odalarında da 2 metre mesafe kuralına uyacak. Özel konuşmalar ve fısıldama yasak olacak. 

İki takım aynı anda tünelde yer almayacak. Maskot, takım fotosu, el sıkışma olmayacak. Yedekler kulübede 3 koltuk boşluk bırakarak oturacak. Maç sonrası röportajları minimumda tutulacak. 

OYUNCULARIN YAŞAM KURALLARI BELİRLENDİ 

Takımlar ya tamamen kapatılmış ya da onlara ait katlarda kalacakları otellerde konaklayacak. Asansörler sadece oyunculara ait olacak. Oyuncular asansör düğmelerine dirsekleriyle basmak zorunda olacak. Oda servisi ve bar kullanımı da yasak. Oda dışında maske takmak zorunlu ve oyuncular oteldeyken oda temizliği yapılmayacak. 

Oyuncular bu dönemde evlerinde de kalabilecek. Oyunculardan aynı evdeki aile üyelerinin durumlarıyla ilgili de rapor istenecek. Evdeki kişilerle diş fırçası, havlu, tabak, bardak ve çarşaf paylaşmama şartı getirildi. Eş ve sevgililerde semptom görülmesi halinde oyunculardan öpüşmemeleri ve seks yapmamaları istendi.

Kaynak: SÖZCÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir