Emre Belözoğlu’nun yeni görevi belli oldu

A Milli Futbol Takımı’nda Teknik Direktör Şenol Güneş’in yardımcılığına Emre Belözoğlu getirildi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun kısa süre içinde resmi açıklamayı yapması bekleniyor.

Yeniçag Gazetesine göre Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2020) grubunu sıfır çekerek tamamlayarak turnuvaya veda eden A Milli Takım’da teknik heyet değişikliği yaşandı.

Ekibini revizyona giden teknik direktör Şenol Güneş, Emre Belözoğlu’nu yardımcı antrenörü yapma kararı aldı. Yapılan görüşmenin ardından Belözoğlu A Milli Takım’ın yeni yardımcı antrenörü oldu.

Futbol federasyonu konu ile ilgili resmi açıklamayı kısa süre içinde yapacak.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE NETLEŞECEK”

konuyla ilgili açıklama yapan Emre Belözoğlu “Desteğiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Beni ve ailemi gururlandırdınız. Şenol Hocamızla görüşmelerimiz devam ediyor; önümüzdeki günlerde süreç netlik kazanacaktır, gelişmeleri paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020 sonrası ilk kez basın toplantısı düzenlemiş ve Güneş, Belözoğlu ile görüştüğünü doğrulamıştı.

Güneş “Ekibinizde Emre Belözoğlu olacak mı?” sorusunu “Emre Belözoğlu ile görüştüğüm doğrudur. Değişimin olacağını söyledik. Bunda gizli bir şey yok. Değişim olacak. Şu anda görüşüyorum, iki defa görüştüm, daha sık da görüşebilirim. Görüşüyorum çünkü Emre ile ilgili düşüncemi kamuoyu biliyor zaten. ‘Başlamasaydı bizle başlamasını isterdim’ dedim. Sportif Direktör olarak başlamasını doğru bulmadığımı söyledim. Emre’nin yeteneği, karakteri, oyunculuğu ve bu işe gönül vermesiyle uzun vade olacağını düşünüyorum. Daha henüz kesinleşmedi, görüşüyoruz. Olmayan bir şeyi açıklarsam, doğru olmaz.” şeklinde yanıtlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir