FIRAT ARSLAN YENİDEN RİNGLERDE

Kazanırsa devam, kaybederse boksu bırakıyor. Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek Dünya Şampiyonu Fırat Arslan, Cumartesi gecesi Almanya’nın Göppingen kentinde ringe çıkıyor.

GÖPPINGEN– Kendisine ait olan ve açılışını yeni yaptığı  (Sportschule Firat Arslan) spor ve fitnes salonunda ringe çıkacak olan Fırat Arslan, güçlü rakibi Venezuella ve Latin Amerika Şampiyonu Gusmyr Perdomo karşısında mücadele verecek. Bu karşılaşma aynı zamanda Dünya Kıtalararası ön eleme maçı niteliği de taşıyor. Aynı gece ringe başarılı boksörlerimizden Hüseyin Cinkara ve Ali Kıydın’da çıkacak. Pandemi önlemleri dolayısıyla karşılaşmalar seyircisiz yapılacak. Boks sporunun zor günlerden geçtiğini belirten boksörümüz Fırat Arslan, ‘Yaşadığımız pandemi dolayısıyla tüm salon sporları olmak üzere boks sporu da zorlu günlerden geçiyor. Sporumuzun devam etmesi adına mücadelelerimiz sürüyor. Boksörlerimizin yeniden ringlere çıkarak, zinde kalması bizim için önemli o yüzden aynı gece on maç yapılacak. Genç boksörlere kendilerini göstermeleri için şans vereceğim. Şayet bu karşılaşmayı kaybedersem boksu bırakacağım fakat, şayet kazanırsam hedefim dünya kıtalar arası kemer maçı yapmak için hak kazanarak, ardından yeniden dünya şampiyonluk maçına çıkmaktır. Bu önemli galada bizden desteklerini esirgemeyen başta sponsorum Gazi olmak üzere, Çiloğlu ve Birtat şirketlerine de teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu zorlu pandemi günlerinde sporumuzu yaşatmak için yaptığımız önemli mücadelede bizleri yalnız bırakmadıkları için’ şeklinde konuştu.

Fırat Arslan ve Eşi Diler

Vedat Alyaz, ‘Hedefimiz yeniden dünya şampiyonluğu’

Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, korona nedeniyle bir yıl aradan sonra yeniden ringe çıktıklarını belirterek, ‘Ancak bu süre zarfında Fırat Arslan, antrenmanlarını hiç aksatmadı ve her an maça çıkacakmış gibi disiplinli bir şekilde çalışmalarını sürdürdü. Maç günü salona seyirci alınmayacak ve içeriye girenler negatif test sonuçları ile birlikte girecekler. Her şey kurallara uygun olarak düzenlendi. Umuyoruz ki, bu karşılaşmayı kazanarak en büyük hedefimiz olan dünya şampiyonluk maçına çıkabiliriz’ şeklinde konuştu. TV 8’5 yayın sorumlusu Barış Aragülü, yayın hakları nedeniyle karşılaşmaların daha sonra banttan gösterileceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir