Hamburg G. Saray’dan Geleneksel Pilav Günü

Galatasaray Spor Kulübünün 1935 yılından beri süregelen “pilav günü” geleneği, Hamburg G.S derneği tarafından bu sene yine yaşatılarak, Hamburg’un Altona semtinde bulunanTGH binasının önündeki açık alanda gerçekleşti.

Haber ve Fotoğraflar: Ali Akdemir

Hamburg ve çevresinde spor, sivil-toplum temsilcileri ve iş dünyasından birçok ünlü renkli simayı biraraya getiren organizasyon samimi bir atmosferde ve tam bir bayram kutlaması havasında geçti.17 aydır yaşanan ve  tüm dünyayı etkisi altına alan olumsuz kovid 19 pandemi koşullarındaki yumuşamanın ardından gelen kısıtlı olanaklar çerçevesinde gerçekleşen kaynaşma ve dostluk amaçlı pilav gününe,  Başkonsolos Yonca Sunel, Hamburg Galatasaray Derneği başkanı Durak Demir,  SPD eyalet meclisi milletvekili Ali Şimsek, Yeşiller partisi merkez belediye meclis üyesi Bayram İnan, CHP Hamburg ve Schleswig Holstein Birliği Başkanı Erol Buldak, İnter Hamburg başkanı Mehmet Geyik, Beşiktaşlılar Birliği başkanı ErtaşAkçelik ve Onursal başkanı Lütfü Kortağ, Sivaslılar ve Sivasspor Taraftarlar Derneği başkanı Ruhi Özer, Demokrat Çorumlular derneği başkanı Durmuş Erkişi, Sivas Hafik Düğer derneği başkanı Murat Çinkaya,  Fenerbahçeliler  derneği başkan vekili Himmet Keklikçi, Türk Veliler Birliği başkanı Azmi Akgül, eski ADD başkanı Zeynep Arslan, G.S. derneği eski başkanları Ziya Toprak- Kamuran Pelek ve yöneticilerden Celal Pamukoğlu, Nihat Kırmızı ve Esat Erverdi, ressam Hüseyin Varol, İstasyon Tiyatro’dan Olgay Sadak olmak üzere, Galatasaray derneği yönetim kurulu,  üye ve taraftarlar, farklı STK  ve değişik taraftar derneklerine mensup bir çok insan katıldı.

“GELENEĞİ YAŞATIYORUZ”

 Geleneksel pilav gününde gelen misafirleri selamlama konuşması yapan başkan Durak Demir “1935 yılından beri süren bir geleneği bizlerde Hamburg’ta yaşatıp sürdürüyoruz. Aslında bu pilav gününü Vivo barda planlamıştık. Korona önlemleri yüzünden son anda yapılan bir değişiklikle programı buraya almak zorunda kaldık. Yaşanan bu nahoş durumdan dolayı hepinizden özür dileriz. Geleneksel bu pilav günü geleneğini bizimle dostça ortamda paylaşan herkesin  Babalar Günü’nü kutluyor ve teşekkür ediyorum.  Türkiye’de Galatasaray spor kulübü medeni ve saygın bir seçim süreci yaşayarak yeni başkanını (Burak Elmas) seçti. Yeni GS yönetiminin Galatasaray’a ve spor dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca sizlere sunulan pilava ruhunu verip, dengeyi  başarıyla tutturan Big Bull’un sahibi ve aşçısı olan Hasan Renkliçay ustaya da katkılarından dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi. 

Daha sonra hep birlikte özel hazırlanan lezzetli pilav’ın tadına bakılarak, dostça sohbetler gerçekleştirilerek bir toplumsal pilav günü geleneği daha yaşatıldı. Galatasaraylı dernek yöneticilerinin gelen konuklarla tek tek ilgilendiği ve keyifli anların yaşandığı geleneksel pilav gününde, konuklar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Pilav gününe katılan Hamburg Galatasaray’lılar ve konuklar yaz tatili öncesi birbirlerine güzel tatil dileklerinde bulundular.  

Haber ve resimler için Ali Akdemir’e teşekkür ederiz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir