HTBB Yeni Yönetim Kurulu’ndan, Başkonsolos Yonca Sunel’e Ziyaret

Hamburg Türk Basın Birliğinin yeni çalışma dönemine seçilen Yönetim Kurulu üyeleri, 15 Aralık 2017 tarihinden itibaren, görevini sürdüren Hamburg’un ilk kadın başkonsolosu olan Yonca Sunel’i makamında ziyaret ettiler.

Hamburg Türk Basın Birliği (HTBB) yeni Yönetim Kurulu üyeleri, 9 şubat’ta yapılan derneğin 6. olağan genel kurulunda göreve seçilerek çalışmalarına başlamışlardı.

Göreve seçilmelerinin ardından, Hamburg’taki mülki idari amirleri ziyaret kapsamında, HTBB Yönetim Kurulu üyeleri, Hamburg başkonsolosu Yonca Sunel’e ilk ziyaretlerini gerçekleştirdiler.

Şubat ayı başlarında Almanya’da görülmeye başlayan Koronavirüs salgını sürecinde, çalışmalarına bir süre ara veren HTBB, koronavirüs önlemlerinin gevşetilmeye başlamasıyla birlikte, dernek çalışmalarına 3 aylık bir aradan sonra tekrar kaldığı yerden start verdiler. Bu kapsamda gecikmeli de olsa ilk olarak, Hamburg Başkonsolosluğuna ziyarette bulundular.

Sıcak samimi bir ortamda son derece verimli olarak geçen görüşmede, HTBB’den başkan Emin Sağlık, başkan yardımcısı, Oya Pervin Pelit, Yönetim Kurulu üyeleri, Levent Danık, Hurşit Köse, Ali Akdemir, denetleme kurulu üyeleri Rıza Atamtürk ve Kadir Taçgın, hazır bulundular.

Ziyaret esnasında HTBB başkanı Emin Sağlık yeni seçilen Yönetim Kurulu üyelerini, başkonsolos Yonca Sunel’e tanıtarak, HTBB kuruluş tarihçesi ve önümüzdeki dönem görev süresince yapacakları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Sağlık, daha sonra bir buket çiceği Başkonsolos Yonca Sunel’e takdim etti.

15 aralık 2017’de Hamburg’taki görevine başlıyan ve Hamburg’un ilk kadın başkonsolosu olan Yonca Sunel, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek HTBB üyelerine teşekkür etti. Yeni Yönetim Kurulu’na yürütücekleri çalışmalarda başarılar dileyerek, “Burada sizlerle bir arada olmaktan ve bir çok dernek temsilcilerinin beni ziyarette bulunmalarından mutluluk duyuyorum. Görev sürem boyunca ben ve mesai arkadaşlarım, Hamburg ve Schleswig-Holstein Eyaleti’nde yaşayan Türk toplumuna en iyi şekilde hizmet vermek için gayret göstermeyi sürdürüyoruz.” dedi.

“Koronavirüs Sürecine Dikkat Çekti”

Görüşme esnasında yaşanan koronavirüs salgın sürecine dikkat çeken başkonsolos Yonca Sunel, çekilen sıkıntı ve zorlukları birlikte aşmaya çalıştıklarını belirterek, Koronavirüs’ten Hamburg ve Schleswig Holstein eyaletlerinde yaşayan toplam 14 Türk vatandaşını kaybettiklerini ifade ederek, hayatlarını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Önümüzdeki aylarda HTBB’nin düzenleyeceği “Vatandaş soruyor? Yetkililer cevaplandırıyor” başlığıyla bir etkinliğe, konsolosluk bünyesinde hizmet veren ateşelik idarecileriyle birlikte katılma sözü veren Yonca Sunel, “Almanya’daki geleceğimiz olan ve ülkemiz açısından hayati önem arzeden en büyük yatırımı çocuklarımıza ve gençlerimize yapmamız gerektiğine inanıyorum. Bizler bir bütün olarak biriz. Birbirimize güç ve destek olmalıyız. Toplumun tüm kesimleriyle birlik içinde davranıp, öyle hareket etmeliyiz. Bu noktada değerli basınımıza önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Sizlere yeni dönem çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi

Haber: Ali Akdemir-Fotoğraflar: Kadir Taçgın/Levent Danık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir