Hulisi Işıtan, İstanbul’da gerçekleşen CHP Yurtdışı Çalıştayını yazdı

CHP Hamburg Birliği Başkanı Hulisi Işıtan, İstanbul’da gerçekleşen CHP Yurtdışı Çalıştay’ındaki izlenimlerini yazdı.

GAZETEM/KONUK YAZAR

Cumhuriyet Halk Partisi Yurt Dışı Birlikleri İkinci Yüzyıl Vizyon Çalıştayı, 29-30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde İstanbul Planlama Ajansı Yerleşkesinde yapıldı.

Çalıştaya; CHP Genel Başkanı Özgür ÖZEL, CHP Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ensar AYTEKİN, CHP Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu PM Üyesi Mehmet TÜM, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür ÇELİK, İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU, Bakırköy Belediye Başkanı Ayşegül OVALIOĞLU ve birçok belediye başkanı, MYK üyeleri, milletvekilleri ve parti meclisi üyeleri katıldı.

Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu PM Üyesi Mehmet TÜM’ün koordine ettiği çalıştaya; başta Almanya olmak üzere 20 ülkeden toplam 163 temsilci katıldı.

Çalıştayda; CHP Genel Başkanı Özgür ÖZEL’in yurt dışını da kapsayan geniş değerlendirme konuşmasından sonra, farklı başlıklarla katılımcılar yurt dışı örgütlenmesinin ikinci yüzyıl vizyonuna yönelik konuşmalar yaptılar. Toplam 12 başlıkta atölye çalışmaları yapıldı.

2013 yılından itibaren yurt dışında devam eden CHP yurt dışı örgütlenmesi, bundan sonra ihtiyaç olan ülkelerde federasyon örgütlenme modeli üzerinden CHP yurt dışı birliklerinin tümüyle kurumsal bir yapıya büründürülmesi amacıyla dijital sistemlerinin geliştirilmesi ve CHP Genel Merkezi’yle entegre edilmesine karar verildi.

Bir önceki dönem CHP Hamburg Birlik ve Danışma Kurulu Başkanımız Erol BULDAK ile katıldığımız toplantıda, gerek kurulacak olan federasyon, gerekse Almanya ile ilgili partimize ait sorunları ve önerilerimizi özellikle dar kapsamlı görüşmelerde muhataplarımıza ilettik.

Ev sahipliğinin en üst seviyede olduğu bir çalıştayı geride bırakmış bulunmaktayız. Partimizi iktidara taşıdığımız bu yolda, bu organizasyonda emeği geçen başta Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ensar AYTEKİN ve Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu Koordinatör Sayın Mehmet TÜM olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir