İmamoğlu’nun tartışma yaratacak 2023 mesajı : “Cumhurbaşkanı’nı değiştiririz”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hafta sonu gazeteciler ile bir araya gelerek yeni projeleri hakkında bilgi verdi. Toplantıda bir gazeteci İmamoğlu’nun projeleriyle ilgili, “Cumhurbaşkanı onay vermez” derken, İBB Başkanı, “Cumhurbaşkanı’nı değiştiririz. 2023’te tabii” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun 2023 mesajı tartışma yaratacak: “Cumhurbaşkanı’nı değiştiririz”

MEDYA RADAR’ın haberine göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hafta sonu gazeteciler ile bir araya gelerek yeni projeleri hakkında bilgi verdi. Toplantıda geçen bir diyaloğu köşesine taşıyan Mehmet Tezkan projelerle ilgili İmamoğlu’na “Cumhurbaşkanı onay vermez” dediğini, bunun üzerine İBB Başkanı’nın “Cumhurbaşkanı’nı değiştiririz. 2023’te tabii” şeklinde karşılık verdiğini yazdı.

Yeni projeleri duyurduğu toplantıda, HIZRAY’ı hayata geçirmek istediklerini ve bu projenin İstanbul’a nefes aldıracağını söyleyen İmamoğlu, şimdiden projeye talip olanlar olduğunu ancak hayata geçmesi için Kamu Yatırım Programı’na alınması ve Cumhurbaşkanı onayı gerektiğini hatırlattı.

“CUMHURBAŞKANI ONAY VERMEZ”

Toplantıyı köşesine taşıyan gazeteci Mehmet Tezkan, İmamoğlu’nun açıklamalarından sonra söz aldığını ve “Prosedür hakkında bilgi verirken aslında projenin neden yapılamayacağını anlattınız” dediğini aktardı. Bunun üzerine İmamoğlu, “Neden?” diye sorarken, Tezkan “Cumhurbaşkanı onay vermez de ondan” ifadesini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI’NI DEĞİŞTİRİRİZ”

Tezkan yazısının devamında İmamoğlu’nun gülerek, “Cumhurbaşkanı’nı değiştiririz” dediğini belirtti ve “Sonra durdu, herhalde iktidar yandaşlarının cümleleri cımbızlayarak başka anlamlar yükleyip kavga çıkardıklarını hatırlamış olacak ki; “2023’te tabii” demeyi ihmal etmedi” ifadelerine yer verdi. (…)

Kaynak : MEDYARADAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir