Temel Karamollaoğlu’nun Almanya çıkartması!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu çesitli kurum ve kuruluşlarla, aynı zamanda  yurt dışındaki vatandaşlarımızla, özellikle teşkilat mensuplarıyla bir araya gelmek için 4 gün  Almanyada bulundu.

Karamollaoğlu Avrupa Teşkilatı’ nın Bölge başkanları ile Avrupa Genel Merkez binalarında bir araya gelerek, yurtdışındaki çalışmaları değerlendirdi. Zaman hızla geçiyor, seçime en fazla 15 ay kaldı. 15 ay sonra bu sistem değişecek, bu sistemin yerine adil bir sistem gelecek. O zaman herhangi bir Parti tek başına iktidara gelemezse bir araya geleceğiz, problemleri birlikte çözmenin yollarını arayacağız. İnşallah ülkemiz değişecek, dünya değişecek.” ifadelerini kullandı. Seçimlere kadar tüm teşkilatların çok çalışmasının ve herkesle temasa geçilmesinin önemli olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Biz bu fikir ve düşünceleri topluma anlatmaya, onların desteğini almaya mecburuz. Ülkemizde de bunu söylüyoruz, burada da bunu söylüyoruz. Herkesle temas kuracağız, herkesle tokalaşacağız, herkesin halini hatırını soracağız, bizi yanlış bilenlere doğruyu anlatacağız. Aslında beraber olacağımızı onlara hissettireceğiz, bu çok ciddi bir çalışma gerektiriyor. Hem hanım kardeşlerimiz hem gençlerimiz hem de ana teşkilatımız bu sorumluluğu yüklenmiş durumda.”

Daha sonra Duisburg kentinde, Rudolf-Schock Salonun´da ” Saadet Avrupa Buluşması ” adı altında düzenlenen programda Partililerle bir araya geldi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda sık sık heyecanlı anlar yaşandı.

Ukrayna meselesinin birçok yönüyle ciddi problemler barındırdığını dile getiren Karamollaoğlu, şöyle devam etti: ” Bir tarafta Rusların aniden Ukrayna’ya girmesi elbette tasvip etmediğimiz, bağımsız bir ülkenin başka bir ülke tarafından işgal edildiğinin işareti de olduğu için, hiçbir zaman böyle bir yaklaşımı tasvip etmeyiz. Ancak bu yaklaşımla mücadele edilirken hatalara düşülmemesi gerektiğini de vurgulamadan edemeyeceğiz. Elbette ki bütün Dünya böyle bir davranışın yanlışlığını ortaya koymak için gayret edecektir.

Bazı sıkıntıları bugün buradan dile getirmekte fayda görüyorum. Gurbetcilerimiz fahiş Uçak bileti fiyatlarından rahatsız. Türkiye’nin, ne yazık ki Almanya’ya geçmişte göç eden vatandaşlarımızı sadece Türkiye’ye kazandırdıkları döviz vesilesiyle hatırlamaları üzüntü verici. Çünkü bu, aslında onlara hizmet yerine; onları sömürme mantığını yansıtıyor.

Ayrıca Temel Karamollaoğlu ve bazı Genel Başkan yardımcıları, Saadet Avrupa Başkanı Samet Sami Temel ve MYK üyeleri ile birlikte ziyaret ettikleri yerlerin bazıları şu şekilde;

  • Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’i ziyaret
  • Sosyal Demokrat Parti (SPD) Milletvekilleri Macit Karaahmetoğlu ve Nezahat Baradari ile görüşme
  • Saadet Avrupa Berlin Bölge Temsilciliği’nin açılışı
  • Milli Görüş Teşkilatlarının (IGMG) Kurucusu Dr. Yusuf Zeynelabidin’in kabir ziyareti
  • Kanal Avrupa TV | Sivil İnsiyatif programında Nurdoğan Aktaş’ın konuğu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir