Darmstadt’lı Serdar Dursun Gol Kralı

Almanya 2. Futbol Ligi’nde attığı 25 golle zirvede olan Darmstadt takımının gol makinesi Serdar Dursun’un hedefinde “Bundesliga ve Milli Takım” var..

Derleme: Mehmet ATAK

Almanya’da Bayern Münih’in şampiyon olduğu Bundesliga ve İkinci Lig Bundesliga-2 futbol sezonunda son haftaya girilirken, 2. Lig’de mücadele eden Darmstadt takımında oynayan Serdar Dursun, kaydettiği 25 golle tüm dikkatleri üzerinde toplamaya devam ediyor.

32 maçta 25 gol atarak en yakın takipçisine 2 fark atan Serdar Dursun, son maçta bir aksilik olmadığı taktirde “Gol Kralı” olmaya en yakın isim olarak görülüyor. Serdar Dursun, geçen haftaki maçta 4 gol birden kaydetmişti.

HAMBURG DOĞUMLU, BİLLSTEDT’TE BAŞLADI, UNİON BERLİN’E GİDİYOR 

Hamburg doğumlu olan 29 yaşındaki Serdar Dursun,  Billstedt Genç takımında futbola başladıktan sonra değişik Alman kulüpleri ile Eskişehirspor, Şanlı Urfaspor, Denizlispor ve Karagümrük  takımlarında da top koşturdu. 

En büyük arzusunun Alman Milli Takımı ve Bundesliga’da oynamak olduğunu ifade eden Serdar Dursun’un adı, Gol Krallığı yarışındaki başarısı ile birlikte bir ara Trabzonspor ve Fenerbahçe ile anılırken, Bundesliga takımı Union Berlin devreye girdi ve kendisiyle prensip anlaşmasına varıldı.  

İşte 2. Lig Puan Cetveli ve Gol Krallığı Tabelası:

Kaynak: Beinsport,  SÖZCÜ, Youtube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir