ALİ EREN DEMİREZEN, AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN VURACAK

Ülkemizin ağır sıkletteki ümidi Ali Eren Demirezen, Almanya’nın başkenti Berlin’de WBO Avrupa Şampiyonluk Kemeri için ringe çıkacak

Vedat ALYAZ’ın haberi: 

HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Ali Eren Demirezen bu güne kadar yenilgisi bulunmayan Polonyalı Jacek Krzysztof Piatek’e karşı yumruk sallayacak. Dünyanın en büyük boks kulüpleri arasında yer alan Hamburg’daki EC BOXİNG yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda boksörümüzün promotörü de olan Erol Ceylan, bu kemerin ülkemiz için çok önemli olduğunu vurgulayarak, ‘Ali bu güne kadar çıktığı 13 maçta tek yenilgi aldı onu da Amerika’da kolundan sakatlandığı için kaybetti. Bu karne ile dünya çapındaki boksörler arasında zirvede ben de varım diyor. Sporcum daha önce de bu kemeri üç kez kazanmıştı bu karşılaşmayı alırsak dördüncü kez ülkemiz adına Avrupa Şampiyonluğunu kazanmış olacağız. Ağır sıklette bugüne kadar rahmetli Sinan Şamil Sam, ardından Erkan Teper ve Ali Eren Demirezen, Avrupa şampiyonluklarını ülkemize getirmiş olan sporculardır. Bundan sonraki hedefimiz ise dünya şampiyonluğu olacaktır. Maalesef pandemi dolayısıyla karşılaşmalar ve boks galaları iptal ediliyor yoksa şimdiye kadar en az dört beş maç daha yapmış ve dünya şampiyonluğuna daha çok yaklaşmış olacaktık’ şeklinde konuştu. 

Erol CEYLAN, Ali Eren DEMİREZEN ve Bülent BAŞER

FORMUMUZUN ZİRVESİNDEYİZ
 
EC BOXİNG baş antrenörü Bülent Başer,
 antrenmanların büyük bir sürat ile devam ettiğini vurgulayarak, ‘Şu ana kadar herhangi bir sakatlığımız yok. Sporcum büyük bir hırsla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kemeri dördüncü kez beline takabilmek için çok istekli gözüküyor ve biz de bu yolda zafere ulaşabilmesi için canla başla yardımcı oluyoruz’ dedi. 

VEDAT ALYAZ’IN YORUMU:

EC BOXİNG spor kulübü basın danışmanı Vedat Alyaz, Ali Eren Demirezen’in amatör geçmişinin başarılarla dolu olduğunu vurgulayarak, ‘Ali, 2016 Olimpiyatlarında ülkemizi başarıyla temsil etmiş ve kendisini ispatlamış bir sporcumuzdur. Rakip Piatek ise 11 maçın 9’unu nakavtla sonuçlandırmış ve yenilgi yüzü görmemiş bir sporcudur. Kıran kırana bir karşılaşma bekliyoruz. Berlin’deki galada genç yeteneğimiz Volkan Gökçek’te yükselme maçına çıkacak. Bu güne kadar yenilgi yüzü görmeyen sporcumuz önüne geleni nakavt etmesiyle ringlere nam saldı. Yine kulübümüzün gelecekte dünya şampiyonu olmasına garanti gözüyle bakılan Ukraynalı boksörü Viktor Faust’ta ayın gece eldiven giyecek’ dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir