Ali Eren Demirezen, dördüncü kez Avrupa Şampiyonluğuna vuracak

Yenilgisiz Polonyalı boksör Jacek Piatek’e karşı yumruk sallayacak olan ağır sikletteki başarılı temsilcimiz Ali Eren Demirezen, Dünya Boks Organizasyonu (WBO) Avrupa Şampiyonluk Kemeri için mücadele verecek.

Haber : Vedat ALYAZ

HAMBURG- Çıktığı 11 maçın 9’unu nakavtla sonlandıran ve tam bir nakavt canavarı olarak ringlere nam salan Polonyalı Piatek, karşısında zorlu bir mücadele verecek olan Ali Eren Demirezen, gece gündüz bu maça hazırlanıyor. Aynı galada geleceğin starı adayı gözüyle bakılan genç yeteneğimiz Volkan Gökçek’te yükselme maçına çıkacak.

Dünya devleri arasında yer alan Türk boks kulübü EC BOXİNG yönetim kurulu başkanı Erol Ceylan’ın düzenleyeceği gala seyircisiz olarak gerçekleşecek, ancak Almanya’nın dev gazetesi Bild’in çekimleriyle internet üzerinden naklen yayınlanacak. Boksörlerimize güveninin tam olduğunu belirten Ceylan, ‘Maalesef pandemi tedbirleri nedeniyle sporumuz zor günler yaşıyor ancak buna rağmen boksörlerimin dünya sıralamasında üst sıralara yerleşmeleri ve maç sayılarını yükseltmeleri amacıyla seyircisiz de olsa galalar yapmaya gayret ediyoruz. EC BOXİNG tesislerinde düzenlenecek olan bu gecede birbirinden çekişmeli karşılaşmalara tanık olacağız. Genç yeteneğimiz Volkan Gökçek’te ringde olacak. Ayrıca yine kulüp boksörlerimizden dünya şampiyonu adayımız Viktor Faust, ile başarılı boksörümüz Michael Vallisch ve Octavio Pudivitr aynı gece yükselme maçına çıkacaktır. Karşılaşmalar Almanya saati ile 20:30’dan itibaren Bild Plus kanalından naklen yayınlanacaktır’ şeklinde konuştu. Dört kez üst üste Almanya’nın en iyi promotörü seçildikten sonra, geçtiğimiz yıl da dünyanın en iyi promotörü seçilen Erol Ceylan, bir ay önce Almanya’nın bir numaralı boks dergisi Boxen1 tarafından yılın promotörü seçilmişti.

Bülent Başer, ‘Çok iyi hazırlandık’

EC BOXİNG baş antrenörü Bülent Başer, sporcularının çok hırslı olduklarını belirterek, ‘Pandemi dolayısıyla uzun aralıklarla ringe çıkan boksörlerimiz daha büyük bir hırsla savaşmak istiyorlar. Hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Rakiplerimiz güçlü olsa da bizim için fark etmiyor. Ringden zaferle inebilmek için elimizden geleni yapacağız’ dedi. Kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz, sporcularımızın karnelerinin çok iyi olduğunu vurgulayarak, ‘Ali Eren Demirezen, Olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmiş ve profesyonel arenada üç kez Avrupa Şampiyonluk kemerini beline takmış başarılı bir isimdir. Bugüne kadar çıktığı 14 maçın 13’ünü kazanmış ve beraberliği bulunmuyor. Tek yenilgisini Amerika’da kolundan sakatlandığı maçta Olimpiyat Şampiyonu Efe Ajagba’ya karşı almıştır. Volkan Gökçek, ise bugüne kadar çıktığı 5 maçın hepsini kazanmış olan muhteşem bir boksördür. Boks otoriteleri tarafından dünya ringlerinde büyük başarılara imza atması bekleniyor’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir