SANATÇI AYŞEGÜL ATİK VEFAT ETTİ

‘En Son Babalar Duyar’ dizisi ile hafızalarda yer alan usta oyuncu Ayşegül Atik hayatını kaybetti.

Son olarak İstanbullu Gelin isimli dizide oynayan Ayşegül Atik, 2016 yılında vizyona giren Ali Kundilli 2 isimli filmde de yer almıştı. Devlet Tiyatrosu’nda da görev alan Ayşegül Atik 72 yaşında hayata gözlerini yumdu. Sanatçı bir süredir kanser tedavi görüyordu.

Ayşegül Atik’in ölüm haberi sanat dünyasını yasa boğdu… İşte paylaşılan mesajlar…
ALİ SUNAL:
Ah Ayşegül ablam ah, benim Şükran annem ah! Benim güzel ustam. Mekanın cennet olsun. Mustafan senin gibi bir annesi olduğu için çok şanslıydı.

IŞIL YÜCESOY:

Bir ömür geçirdik birlikte. Güldük ağladık… insan gibi insan,sanatçı gibi sanatçıydı AYŞEGÜL ATİK… Dostumdu… Yaktı, yıktı ve gitti. Geride anılar… anılar…

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN:

“Ama bunu söylemenize gerek yok ki, ben yapınca alışverişi zaten alıyorum satış fişi”… Güle güle Ayşegül Atik…..

SABAHAT AKKİRAZ:

Sanat ailemiz bir üyesini daha kaybetti. #ayşegülatik yıllarca sanatı ile bize hep güzellikler kattı. Nur içinde uyusun…

AYŞEGÜL ATİK KİMDİR?

 Ayşegül Atik 1948 yılında Ankara’da doğdu. Asıl adı Mürşide Ersoy olan oyuncu, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Devlet Tiyatrosunda başta Gömü, Ezgiler Ezgisi, Ceza Kanunu, Yollar Tükendi gibi oyunlarda rol aldı. 1978’de Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılarak çeşitli topluluklarda çalıştı. Eski eşi Ali Atik ve Levent Kırca’yla çeşitli skeçlerde yer aldı. Oyuncu, ‘En Son Babalar Duyar’ın başta olduğu birçok dizide oynadı.

Kaynak : HÜRRİYET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir