SPD MİLLETVEKİLİ ALİ ŞİMŞEK’TEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ!

Hamburg Eyalet Meclisi Milletvekili Ali Şimşek, bundan kısa bir süre Almanya’nın Hamburg şehrinde,  polisin şiddet içeren sert davranışlarına maruz kalan, 15 yaşındaki K.H  ve ailesini  ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Haber: Ali Akdemir

Yaşanan üzücü olayla ilgili,  babadan konuya ilişkin  ayrıntılı bilgi alan milletvekili Şimşek, “Konunun tüm yönleriyle konuşulmasından ve diyalogtan yanayız. Elbette gördüğümüz yanlışlıkların üzerine gidip, eleştirilerimizi yapacağız. Yaşanan bir takım  olumsuzluklara rağmen,  polise güvenmemiz gerekir. Konunun yakın takipçisi olacağız” dedi.

15 yaşındakı K.H’nin babası Baki H‘da, ” Bizde sorunun diyalog ve barışcıl bir şekilde çözümünden yanayız. Bizler Hamburg’luyuz ve burada  yaşamaktan dolayı  mutluyuz. Hamburg’da  kültürel zenginliklerimizle birlikte yan yana yaşama kültürünü savunuyoruz.  Ama oğlumun yaşadıklarını  içeren farklı açılardan  video’ları  her izlediğimde, yeni bulguları gördükçe  içim sızlıyor  ve üzüntüm bir kez daha katlanıyor. Umarım konu yetkililer tarafından objektif ve sağlıklı bir şekilde araştırılıp, oğlumun rüyalarına giren ve travma yaşamasına sebeb olanlar gerekli cezayı alırlar. Süreçte bizlerle dayanışma içersinde  bulunan, yaralarımızı sarmaya katkı sunan duyarlı herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

SEVİNDİRİCİ POZİTİF GELİŞMELER VAR!

Milletvekili Ali Şimşek‘te olayla ilgili polisin kendi içersinde yaptırdığı  soruşturmanın devam ettiğini, araştırmanın sonuçlarının SPD parti fraksiyonunda ve mecliste görüşüleceğini beirterek, ” şu anda gelişmeler pozitif sevindirici  bir şekilde ilerliyor.  Aslında  olay esnasında takviye olarak çağrılan polisler arasında  göçmen kökenli K’nın dilini ve psikolojisini anlıyan birinin olması ve profesyonelce davranılması, sorunun buralara kadar taşınmasına gerek bırakmayabilirdi” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir