TİYATRO: AL! BU SENİN İŞKENCECİN!

BASIN AÇIKLAMASI:

Sevgili Bayanlar ve Baylar, Biz – „Interkulturelle Denkfabrik e.V. (Kültürlerarası düşünce fabrikası derneği)“ – sizi etkinliğimize davet etmekten mutluluk duyuyoruz:

Çarşamba, 04.03.2020 – 19:30 UHR Hamburg Haus (Doormannsweg 12, 20259 Hamburg)

Bu etkinlik Aziz Nesin Edebiyat ve Tiyatro Günleri (3.3.2020 – 12.4.2020) kapsamında yapılacaktır. Oyun Türkçedir, Almanca simultane tercüme yapılacaktır.

Info: Bazı yaraların izi kapanmaz! Umutla baktığınız, büyütmeye çalıştığınız bir hayatta, kötülüğün tüm silahlarını kullanarak sizi yok etmeye çalışan; birçok arkadaşınızı katleden, en aşağılık sözlerle, eziyetle, tecavüzle yaralayan işkencecinizi size verseler ya da siz elinize geçirseniz ne yapardınız? İzi hiç kapanmayan yaranın gözleriyle bakıp, kendinizin ve arkadaşlarınızın intikamı için canı alınacak bir kurban gibi mi görürdünüz, yoksa bir başka gözle bakıp, eğer onu yok ederseniz, onlardan bir farkınızın kalmayacağını mı? Onun gibi olmak küçülmek midir? Ya da, hiç geçmeyen yaralarınıza ve arkadaşların anılarına sarılarak “canınızı alacak olanın canını almak” büyük olmak mıdır? Böyle olunca önceki ölüler, az sonra ölecek olanı nasıl karşılayacaklardır? Ya bağışlarsanız sizi nasıl göreceklerdir? Bütün bu sorular dehşet verici! Ve bu sorular oyunu müthiş bir gerilim hikayesi yapıyor; heyecanlı ve çarpıcı… Ölüm ve Kadın! Kişisel görünen ama politik bir gerilim örtüsü altında evrenselliğe uzanan bir düşün oyunu. Ve seyirci! Ey seyirci! Bakalım hep uzağımızda saydığımız insanların hikayelerini, onların yaşadıkları acıları ve zulmü izlerken, bu bölünmüş ve yanlış yaşanan dünya ve hayatlarımız arasında kurulan köprüden, elinde biraz da bilinçlenme dediğimiz, o garip, ürpertici insanlık duygusuyla geçebilecek misin?

Bu bir Interkulturelle Denkfabrik e.V. projesidir. Katkı ve destek sunan kuruluşlar: Behörde für Kultur und Medien, Bezirksamt Altona, Zentrum für Mission und Ökumene (Nordkirche) und Kulturstiftung Altona e.V., Rosa-Luxemburg Stiftung Hamburg, gefördert durch die Landeszentrale für politische Bildung Hamburg und Verein der kulturellen medialen Kommunikationsstelle der Migrations e.V.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir