Galatasaray Çağdaş Faktoring 62-80 Fenerbahçe Alagöz Holding

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu 21. hafta maçında Galatasaray Çağdaş Faktoring’e konuk oldu. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 80-62’lik skorla kazanan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, üst üste 7., toplamdaysa 18. galibiyetine imza attı.

Takımımızda Alperi Onar 22, Breanna Stewart ise 20 sayıyla galibiyette önemli bir rol üstlendi.

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, mücadeleye; Olcay Çakır Turgut, Merve Aydın, Emma Meesseman, Kayla McBride ve Breanna Stewart beşiyle başladı.

Maçın ilk sayıları Fenerbahçe Alagöz Holding adına Merve Aydın’dan geldi (0-2). Olcay Çakır Turgut ve Emma Meesseman’la 6-0’ı bulan Fenerbahçede Stewart’ın da üretken oyunuyla skor 8-0’a geldi. Işıl Alben ve Nacickaite’yle ilk sayılarını bulan Galatasaray Çağdaş Faktoring ise skoru 4-10’a getirdi. Çeyrekte ilk beş dakika 11-12 Fenerbahçenin üstünlüğüyle geçilirken kenardan katkı veren Manolya’yla da skor 11-14’e geldi. Stewart ve Azura Stevens’ın dış atışlarda oyunu hareketlendirdiği dakikalarda skor üstünlüğünü koruyan (19-21) Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı çeyreği 24-25 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte ilk sayılar Galatasaray Çağdaş Faktoring’ten geldi (26-25). Alperi Onar’ın turnikesi, Breanna Stewart’ın da yüksek posta oyunuyla 4-0’lık bir seri bulan Fenerbahçe, skor üstünlüğünü tekrar eline aldı. (26-29). Çeyreğin devamında hızlı hücumlarla rakip savunmaya zor anlar yaşatan Fenerbahçe, Alperi Onar’ın skorer oyunuyla farkı 6 sayıya çıkarırken, soyunma odasına da 36-40’lık üstünlükle girdi.

Nacickaite ve Emma Meesseman’ın karşılıklı isabetiyle başlayan üçüncü çeyrekte skor 38-40’a geldi. Kayla McBride ve Breanna Stewart’ın hızlı hücumlarıyla sonuca giden Fenerbahçe üstünlüğünü korudu. (47-54) Olcay Çakır Turgut’un büyük bir direnç koyduğu çeyrekte Breanna Stewart’ın ekstra oyunuyla Takımımız final çeyreğine 10 sayı farkla 51-61 önde girdi.

Alperi Onar ve Breanna Stewart’ın sayılarıyla final çeyreğine iyi başlayan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, hücumda Olcay Çakır Turgut’u da oldukça verimli kullandığı bölümde farkı 14 sayıya kadar çıkardı. (55-69) Skor üstünlüğünü son topa kadar sürdüren Fenerbahçe, parkeden 62-80 galip ayrıldı.

Skor dağılımımız:  Alperi 22, Stewart 20, Meesseman 14, McBride 14, Olcay 6, Merve 2, Manolya 2.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir